Jeff Goldblum ve Sharon Van Etten’dan kasvetli bir düet

Jurassic Park serisinde canlandırdığı ikonik Dr. Ian Malcolm karakteriyle 90’lardan bu yana popüler kültürün kendine has figürlerinden biri olan Jeff Goldblum, müzik kariyerinde hızlı adımlar atmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Decca Records etiketiyle Capitol Studios’daki canlı performans kayıtlarını albümleştiren Goldblum, 1 Kasım’da ilk stüdyo albümü I Shouldn’t Be Telling You This’i yayınlıyor. 

Frank Sinatra, Sonny & Cher, Wes Montgomery gibi isimlerin klasikleşmiş parçalarını konuk müzisyenlerle yeniden yorumlayan Goldblum, piyanosunun başına geçtiği yeni kayıt “Let’s Face the Music and Dance”te mikrofonu Sharon Van Etten’a teslim ediyor. İkili, Goldblum’un Glastonbury 2019’daki performansında da şarkıyı birlikte seslendirmişti. Irving Berlin’in “Let’s Face the Music and Dance” şarkısına Goldblum, orkestrası The Mildred Snitzer Orchestra ve Sharon Van Etten’ın birlikte yaptığı yorum, yeni albümün de ilk teklisi.

Albümün diğer konukları arasında Inara George, Anna Calvi ve Fiona Apple gibi isimler var. Basın açıklamasında da “İki çok özel star” ismin daha Jeff Goldblum’un albümüne konuk olduğu vurgulanmış.

Amerikalı müzisyen Sharon Van Etten’ın son albümü Remind Me Tomorrow da ocakta Jagjaguwar etiketiyle yayınlanmıştı. Albümden “Seventeen” parçasının klibi, Van Etten eşliğinde bir New York turu vaat ediyor.