Jim Henson ve Frank Oz'un 1982 yapımı "The Dark Crystal" filminin devamı çizgi roman olarak yayınlanıyor

Amerikalı mucit, sinemacı, karikatürist ve kukla sanatçları Jim Henson ve Frank Oz’un 1982 yılında çektiği fantastik film The Dark Crystal’ın uzu zaman önce gündeme gelen fakat çekilmeyen devam filmi, Archaia Entertainment tarafından çizgi roman serisi olarak uyarlanıyor.

Simon Spurrier, Kelly Matthews ve Nichole Matthews tarafından on iki bölümlük bir seri olarak kurgulanan uyarlama, The Power Of The Dark Crystal ismini taşıyacak. David Odell, Annette Odell ve Craig Pearce üçlüsünün 2005 yılında yazdığı senaryoya sadık kalınarak hazırlanan çizgi roman, filmden yaklaşık on yıl sonrasında gerçekleşen olayları konu edecek. 2005 yılında söz konusu devam filmini animasyon ustası Genndy Tartakovsky’nin çekeceği gündeme gelmiş fakat proje hiçbir zaman gerçekleşmemişti.

Serinin ilk bölümü, 15 Şubat 2017’de, ilk filmin tam yirmi beş yıl sonrasında yayınlanacak. Aşağıda ilk filmin fragmanıyla birlikte, The Power Of The Dark Crystal #1 için Jae Lee ve June Chung tarafından hazırlanmış kapak tasarımını görebilirsiniz.

dark-crystal