Vincent Cassel’in süper kahraman filmlerine dair hisleri

En son Westworld’de izlediğimiz Vincent Cassel, süper kahraman filmlerine dair düşüncelerini Inverse’e verdiği röportajda dile getirdi. Fransız aktör,  DC ya da Marvel evreninden filmleri “izlenebilir” bulmadığını dile getirse de kötü karakter canlandırma fikrinden de tamamen vazgeçmiş değil.

Özellikle La Haine, Irreversible ve Eastern Promises gibi filmlerdeki performanslarıyla hatırlanan Cassel, süper kahraman filmlerine dair hislerini şöyle özetliyor: “Bu tarz filmleri pek izlemiyorum. Teknolojinin gelişmesiyle beraber ilk başta etkilenmiştim. Fakat sonra normal gelmeye başladı ve bu da ilgimi kaybetmeme neden oldu.”

Cassel bir de açık kapı bırakmayı ihmal etmemiş ve iyi yazılmış bir kötüyü oynama fikrinden heyecan duyabileceğini söylemiş. Çocukluğunda çizgi roman tutkunu olduğunu, fakat bugünlerde bu tür uyarlamaları izlenebilir bulmadığını ifade ediyor. Daha da ileri giderek, bu filmlerin çocuklar için yapıldığını ve bu yüzden de izlemeyi düşünmediğini söylüyor.

Bizim sayın Cassel için, henüz Marvel sayfalarından beyazperdeye sıçramamış kötülerden iki önerimiz var: Yalnızca süper kahramanları değil, diğer kötüleri de etkisi altına alan şeytani karakter Mephisto ya da Doctor Strange’in baş düşmanlarından biri olan ve rüya âleminde hüküm süren Nightmare.

Yazı: Can Özsoy