Joaquin Phoenix’li “Joker” filminin çekimleri sonbaharda başlıyor

Todd Phillips’in yönetmenliğini üstleneceği solo Joker filmi, Warner Bros.’tan onayı aldı. Başrol için ismi bir süredir gündemde olan ünlü oyuncu Joaquin Phoenix’in de yapımcılarla anlaşmaya vardığı gelen haberler arasında.

The Hangover serisiyle tanınan Todd Phillips’in daha önce çeşitli projelerinde çalıştığı Leonardo DiCaprio’nun da söz konusu rol için ismi anılmış olsa da tüm zamanların en popüler çizgi roman kötülerinden Joker karakterini canlandıracak isim Joaquin Phoenix oldu.

Son olarak Suicide Squad filminde Jared Leto’nun canlandırdığı Joker için yakın gelecekte birçok farklı plan bulunuyor. Warner Bros.’un beklenmedik bir hamleyle geçtiğimiz ay Leto’nun başrolünde yer alacağı ve Joker üzerinden kurgulanan bir Suicide Squad spin-off’u duyurmuş olduğunu da hatırlatalım.

Senaryosu Todd Phillips’le birlikte Scott Silver tarafından yazılacak olan filmin çekimlerine eylül ayında başlanması bekleniyor. Filmde hangi DC Comics karakterlerini göreceğimiz de şimdiden büyük merak konusu. Zira söylentiler, filmin 80’lerde geçeceği ve çok fazla çizgi roman referansı barındıracağı yönünde.