Joe Kelly’nin fantastik çizgi romanı “I Kill Giants” sinemaya uyarlanıyor

Image Comics’ten yedi farklı bölüm halinde yayımlanan I Kill Giants çizgi romanı sinemaya uyarlanıyor. Joe Kelly’nin yazdığı ve J.M. Ken Niimura’nın çizimlerini üstlendiği I Kill Giants‘ın sinema filminde Zoe Saldana’nın rol alacağı kesinleşti.

2008-2009 yılları arasında yayımlanan I Kill Giants, Barbara Thorson isimli ana karakterin fantastik maceralarını konu ediyor. Değişik yaratıklar ve çeşitli büyülerle dolu I Kill Giants, Joe Kelly’ye dünyanın dört bir yanından çeşitli ödüller kazandırmıştı. Treehouse Pictures tarafından sinemaya uyarlanacak I Kill Giants‘ın yönetmenliğini Helium isimli kısa filmiyle Oscar ödülü kazanan Danimarkalı yönetmen Anders Walter üstlenecek. Filmde Barbara’ya canavarlarla olan mücadelesinde yardım eden Mrs. Molle karakterini canlandıracak olan Zoe Saldana’yı geçtiğimiz yıl çok ses getiren çizgi roman uyarlamalarından biri olan Guardians of the Galaxy‘de izlemiştik.

I Kill Giants filminin başrol oyuncusuysa Madison Wolfe olacak. Wolfe, ilk True Detective sezonunda Marty Hart’ın kızı Audrey olarak karşımıza çıkmıştı. Ayrıca The Austronaut Wives Club dizisinde de rol alan Wolfe, kasım ayında vizyona girecek Bryan Cranston’lı Trumbo filminde izleyeceğiz.

2009 sonlarında tek bir ciltte toplanan I Kill Giants‘ı da çizgi roman meraklılarına şiddetle tavsiye ediyoruz!