Yönetmen Jonah Hill, başrol Keanu Reeves

Son yıllarda Maggie Gyllenhaal, John Krasinski, Regina King gibi isimlerin de kamera önünden yönetmen koltuğuna geçtiğine ve ses getiren filmler çektiğine tanık olduk. 2021’de izlediğimiz Don’t Look Up’ın ardından hiçbir projede izlemediğimiz Jonah Hill de kendi sinemasını şekillendirmeye devam ediyor. 

Jonah Hill, şu sıralar arkadaşı ve terapisti Phil Stutz’ı anlatan belgeseli Stutz’la gündemde. 15 Kasım’da Netflix’te yayımlanan belgesel, rejide Jonah Hill ismini gördüğümüz ikinci uzun metraj. 

Hollywood’da bir oyuncu olarak yıldızını parlatan Hill, çektiği kimi video kliplerin ardından, yazıp yönettiği ilk sinema filmi Mid90s ile 2018’de karşımıza çıkmıştı. Kendi çocukluğuna ve Los Angeles’a nostaljik bir bakış atan Mid90s ile bir yönetmen olarak da övgüler toplayan Jonah Hill için sırada biraz daha yüksek bütçeli bir proje var anlaşılan.

Senaryosunu Ezra Woods’la birlikte yazdığı yeni filminin ismi Outcome. Henüz filmin konusuna dair detaylar gizli tutuluyor fakat Deadline’ın haberine göre başrolde Keanu Reeves var. Yönetmen Jonah Hill için yıldız isimlerle çalışma vakti geldi anlayacağınız.

Outcome için henüz bir stüdyo ya da streaming servisi ile anlaşılmış değil. Fakat kredilerinde görülen isimlerle kısa sürede bir alıcı bulacağına şüphe yok. Jonah Hill, kurucusu olduğu Strong Baby şirketiyle filmin yapımcı kadrosunda da yer almakta. 

Keanu Reeves için ufukta neler var?

Reeves, senenin başlarında kariyerinin ilk büyük çaplı televizyon projesine katıldığı haberleriyle gündemdeydi. Künyesinde Leonardo DiCaprio ve Martin Scorsese isimleri de olan The Devil in the White City dizisinin başrolü olacağı açıklanan Reeves’in projeden ayrıldığı ekim ayında duyuruldu.

Yaklaşan Keanu Reeves projeleri arasında 2023’e tarihlenen dördüncü John Wick filmi var. Serinin beşinci halkasında da rol alacağı şimdiden biliniyor. DC yapımı animasyon film Super Pets’te bir karakter seslendiren Reeves, BOOM! Studios etiketli ilk çizgi romanı BRZRKR’ın sinematik uyarlamaları için de Netflix ile anlaşmıştı. Bir canlı aksiyon film ve bir anime diziyi kapsayacak BRZRKR uyarlamaları için senaryo Mattson Tomlin tarafından yazılıyor. Tabii Constantine’i de unutmayalm. Francis Lawrence’ın yöneteceği açıklanan Constantine 2 için 18 yıl sonra yeniden John Constantine suretinde karşımıza çıkacak.