Keanu Reeves, DiCaprio - Scorsese yapımı Hulu dizisinden ayrıldı

Keanu Reeves, senenin başlarında kariyerinin ilk büyük çaplı televizyon projesine katıldığı haberleriyle gündemdeydi. Künyesinde Leonardo DiCaprio ve Martin Scorsese isimleri de olan The Devil in the White City dizisinin başrolü olacağı açıklanan Reeves’in projeden ayrıldığını Variety duyurdu.

Kaynak materyal, Erik Larson’ın 2003’te piyasaya çıkan The Devil in the White City kitabı. Aynı ismi taşıyan dizi Hulu’da yayımlanacak. DiCaprio, romanın sinematik haklarını 2010’da almış, 2019’da da dizi uyarlamasını uzun süredir birlikte çalıştığı Martin Scorsese eşliğinde Hulu için çekeceklerini duyurmuştu. Hatta uzun süreler Scorsese’nin yönetmen koltuğunda, DiCaprio’nun da başrolde olacağı konuşulmuştu.

The Devil in the White City, 19. yüzyılın sonlarında Chicago’da geçiyor. Ünlü mimar Daniel H. Burnham ile seri katil H.H. Holmes’un yolları dönemin göz kamaştıran fuarı Beyaz Şehir’de kesişiyor. Fuarın göz alıcı hareketliliği içinde birbiri ardına kaybolan, yakılan, öldürülen insanların izini sürmek ise Dedektif Geyer’a düşüyor.

Keanu Reeves, dizide Daniel H. Burnham’ı canlandıracaktı. H.H. Holmes karakteri için bir oyuncu açıklanmamıştı fakat Leonardo DiCaprio – Keanu Reeves ikilisini karşılıklı rollerde izleme hayalleri de masadaydı. Yapımcıların Burnham için yeni oyuncu arayışına başladığı belirtildi.

Dizinin ilk iki bölümünü yönetecek isim de oldukça heyecan verici: Little Children’ın ardından (2006) festival favorisi TÁR (2022) ile senenin en çok konuşulan sinemacılarından biri olan Todd Field

Ayrıca bu iddialı The Devil in the White City uyarlamasının yapımcıları arasında Castle Rock senaristi Sam Shaw da var. Sam Shaw’un çeşitli bölümleri kaleme almış olması da muhtemel.

Keanu Reeves için ufukta neler var?

Yaklaşan Keanu Reeves projeleri arasında 2023’e tarihlenen dördüncü John Wick filmi var. Serinin beşinci halkasında da rol alacağı şimdiden biliniyor. DC yapımı animasyon film Super Pets’te bir karakter seslendiren Reeves, BOOM! Studios etiketli ilk çizgi romanı BRZRKR’ın sinematik uyarlamaları için de Netflix’le anlaşmıştı. Bir canlı aksiyon film ve bir anime diziyi kapsayacak BRZRKR uyarlamaları için senaryo Mattson Tomlin tarafından yazılıyor. Tabii Constantine’i de unutmayalm. Francis Lawrence’ın yöneteceği açıklanan Constantine 2 için 18 yıl sonra yeniden John Constantine suretinde karşımıza çıkacak.