Jónsi’den sürpriz soundtrack albümü

Son dönemde solo üretimlere odaklanan Sigur Rós üyesi Jónsi, 10 yıl aranın ardından paylaştığı ikinci solo albümüyle kendini tekrar eden işlerden kaçındığını ve sürekli tazelenmenin yarattığı heyecanla müzik yapmayı mottosu kabul ettiğini bir kez daha ispatlaşmıştı. A.G.Cook ile ortaklaşarak bir yıldızlar geçidi yarattığı Shiverın ardından sürpriz bir albümle çıkagelen İzlandalı müzisyen, gerilimi bol bir aksiyon filminin müziklerini üretmiş.

30 Nisan’da erişime açılan Amazon yapımı Tom Clancy’s Without Remorse filminin gergin ruhunu 23 parçalık eşlikçisiyle taçlandıran Jónsi için filmin yönetmeni Stefano Sollima şöyle söylüyor: “Jónsi kendini tam bir yıl boyunca filmin ruhunu bulmaya adadı. Kompozisyonunun karmaşıklığı, zarafeti ve sofistike ruhu hikâyeye inanılmaz bir derinlik katıyor.” 

Jónsi’nin Without Remorse için yaptığı kayıtlar Krunk aracılığıyla eylül ayında fiziksel baskılarıyla piyasaya sürülecek. Jónsi geçtiğimiz ocak ayında yine A.G.Cook ortaklığıyla “Mold” ismini verdiği yeni bir tekli paylaşmıştı. 

90’lardan beri beklenen uyarlama: Tom Clancy’s Without Remorse

Başrolde Michael B. Jordan, Jodie Turner-Smith, Guy Pearce ve Jamie Bell’in yer aldığı Tom Clancy’s Without Remorse, ünlü yazarın çok satan romanının bir uyarlaması. 

Aslında bu romanın ekrana taşınması için 90’lardan bu yana farklı girişimler olmuştu. Örneğin 1994’te, yani kitap çıktıktan bir yıl sonra, Keanu Reeves’e film uyarlamasında oynaması için 7 milyon dolarlık bir teklif yapıldığı fakat bu projenin gerçekleşmediği biliniyor. 2012’de Christopher McQuarrie yönetmenliğinde çekilecek Without Remorse filmi için Kevin Costner ve Tom Hardy’yle anlaşılmış fakat Paramount Pictures’ın uyarlaması da rafa kaldırılmıştı.

Yazı: Asena Büyük