Jordan’la Maradona’yı karşı karşıya getiren dergiyle tanışın: Socrates Dergi

Spor ile edebiyatı enfes bir şekilde birleştiren dergi Socrates’e merhaba deyin. Nisan ayı itibariyle yayımlanan ve ismini efsanevi futbolcu Socrates’ten alan dergi Can Yayınları’ndan çıktı.

Aslında dergiyi futbolcu Socrates’in bir sözüyle özetlemek pek mümkün: “Beauty comes first, victory is second. What matters is joy.” (Önce güzellik gelir; zafer sonra. Aslolan keyiftir) Hayatının büyük bir bölümünü sporla geçiren birçok ismin kurucu kadrosunda yer aldığı Socrates, ilk sayısında sürpriz isimleri de ağırlıyor. Yayın yönetmenliğini Caner Eler’in yaptığı dergide Bağış Erten, Mehmet Demirkol, Kaan Kural, Harun Tekin, Bağış Erten, Attila Gökçe, Mert Aydın, Tanıl Bora, Banu Yelkovan, İbrahim Altınsay, Uğur Vardan ve Doğu Yücel gibi isimler yer alıyor.

Edebiyatla sporun son derece keyifli bir şekilde biraraya geldiği dergi Socrates’in konuk ettiği bir diğer isim ise Nobel Ödüllü yazar Gabriel Garcia Marquez. “Kahramanlar” dosyası ile ilk sayısını yayınlayan Socrates Dergi’de; Uğur Yücel’in Muhammed Ali’yi konu alan yazısı, Harun Tekin-Metin Tekin ikilisinin keyifli sohbeti, Gabriel Garcia Marquez’in kaleminden Kolombiya Bisiklet Turu ve daha birçok enfes yazı yer alıyor.

Socrates Dergi’ye tüm kitapçılardan ve gazete bayilerinden ulaşabilirsiniz.