Juan Wauters ve Mac DeMarco’yla aylaklığa övgü

Derdin, tasanın olmadığı; hiçbir şeyi kafaya takmadan sadece var olduğunuz günleri özlediniz mi? Biz çok özledik. Juan Wauters ve Mac DeMarco düeti “Real” için çekilen klip de bunu bir kez daha hatırlattı.

Matthew Volz imzalı klipte ikiliyi ata binerken, atları sevip öperken, bisiklete binerken, bisikletle bir havuza dalarken, bir evin çatısına oturup etrafa bakınırken ya da üstü açık arabalarıyla şarkı söyleyerek dolanırken izliyoruz. Eşlik eden şarkı da ruhu okşayan cinsten, içinizdeki çocuğa seslenen melodilerle bezeli. Özellikle ikinci yarısında.

Wauters ve DeMarco, ilk olarak bundan yaklaşık 8 yıl önce plak şirketi Captured Tracks vasıtasıyla bir araya gelmiş. O dönem iki sanatçıyı da kadrosunda bulunan etiket, bir düet kaydetmenin iyi fikir olduğunu düşünmüş. Nihayetinde buluşmuşlar ve The Beatles şarkıları coverladıkları bir kayıt seansı gerçekleştirmişler. Kullandıkları analog kayıt makinesinin bozulmasının ardından şarkılar hiçbir zaman kurtarılamamış. Yıllar sonra ikili, bu kez Mac DeMarco’nun stüdyosunda yeni bir şarkı kaydetmek için buluşmuş ve ortaya, bir kısmında DeMarco’nun autotune melodilerini dinlediğimiz “Real” çıkmış. 

“Real”, 30 Ekim’de Captured Tracks etiketiyle yayımlanacak Juan Wauters albümü Real Life Situations’dan paylaşılan ikinci iştah açıcı. İlk parça, Wauters’ın Nick Hakim ve Benamin’le birlikte seslendirdiği “Presentation” da geçtiğimiz ay yayımlanmıştı. 21 şarkılık albümde Homeshake, Tall Juan, Air Waves, Cola Boyy ve El David Aguilar ile yapılmış başka düetler de var.