Judd Apatow, komedyen George Carlin’i anlatacak

Ünlü komedyen ve düşünür George Carlin hayata veda edeli 12 sene oldu. Sanatçının 50 yıllık kariyeri birçok bilinmezle doluydu. Altın Küre adaylığı bulunan yönetmen Judd Apatow, bu bilinmezlerin önündeki perdeyi kaldırmaya karar vermiş görünüyor. 

The Boston Globe’a konuşan Apatow, George Carlin belgeselinde partneri Michael Bonfiglio ile beraber çalışacağını açıkladı. Şimdiden Carlin’in röportajlarına odaklandığını belirten Apatow, komedyenin yaptıklarının her daim zamanın ötesinde olduğunu bir kez daha anladığını söylüyor. Yönetmen daha önce de The Zen Diaries of Garry Shandling adlı bir belgeselde Jim Carrey, Conan O’Brien ve Sarah Silverman’ın da dahil olduğu bir grup komedyenin yer aldığı bir projeyle isminden söz ettirmiş ve 3 dalda Primetime Emmy adayı olmuştu.

Judd Apatow bu sıralar, başrolünde Saturday Night Live ekibinden Pete Davidson’ın yer aldığı yeni filmi The King of State Island ile de gündemde. Aile içi dengeler ve ikiliden beklendiği gibi bol miktarda mizah vaat eden film, 12 Haziran’da çeşitli dijital mecralarda yerini alacak.

2018 yılının sonunda George Carlin’in hayatını anlatacak bir film için çalışmalara başlanmıştı. Senaryosunun Moneyball’un da senaristi olan Stan Chervin tarafından yazılması planlanan proje bir süre sonra rafa kalkmıştı. Umarız, Apatow’un projesi de aynı şekilde sonuçlanmaz.

Yazı: Can Özsoy