Jun Kawasaki’nin yeni projesi ve Yakaza Ensemble, 22 Temmuz akşamı Bant Mag. Havuz’da

Japon besteci ve müzisyen Jun Kawasaki’nin öncüsü olduğu Music and Poetic Drama Laboratory, Black Sea Project turnesi kapsamında yeni performansıyla Bant Mag. Havuz / Bina’ya konuk oluyor. Kontrbas, Kore davulları ve dansı birleştiren performansın ardından da İstanbullu heyecan verici ekip Yakaza Ensemble sahnede olacak.

Besteci ve müzisyen Jun Kawasaki önderliğinde çağdaş koreografi, modern kompozisyonlar, doğaçlama ve geleneksel müziği kesiştiren Tokyo merkezli Music and Poetic Drama Laboratory’nin Black Sea Project isimli turnesinin İstanbul ayağı 22 Temmuz’da Bant Mag. Havuz / Bina’da. Kontrbasta Jun Kawasaki, Kore perküsyonlarında Choi JaeChol ve Butoh dansıyla Aya’dan oluşan üçlü, Japonya’nın geleneksel tiyatro müziğini farklı ve soyut yaklaşımlarla bir araya getirdiği en yeni performansını ilk kez Buryatya, Türkiye ve Ukrayna’da sahneleyecek.

Daha önce aralarında Aydın Teker, Senrei Nishikaw, Marc Sinan gibi isimlerle çeşitli projelerde yer alan Jun Kawasaki, bugüne dek Polonya’dan Tayvan’a birçok uluslararası müzik ve dans festivallerinde sahne aldı. Kawasaki’nin yeni kompozisyonları, Japonya’ya has tiyatro müziğini oda müziğiyle birlikte çeşitlendiriyor.

Üçlünün performansının ardından da farklı coğrafya ve bölgelerin enstrümanlarıyla özgün ve sınır tanımayan bir müzik yapan İstanbullu grup Yakaza Ensemble sahne alacak. Eray Düzgünsoy, Fakih Kademoğlu, Ömer Sarıgedik ve Ceren Erendor’dan oluşan ekip, Bant Mag. Havuz konserinde Shakuhachi, Saron, Mbira, prepared gitar ve elektroniklerin yer aldığı farklı bir kurulumla sahnede olacak.

Yükleniyor...