Kalben’den özlem giderme hediyesi: “Amerika var, Avrupa var”

Üçüncü stüdyo albümü Kalp Hanım’ı martta yayımlayan Kalben, iPhone’la çektiği görüntülerden oluşan yeni klibini karşımıza çıkardı. “Dünyanın tuhaf, acıklı ve kaotik zamanlarından geçtiğimiz gerçeğini değiştiremeyiz ancak dünyaya bakış açımızı değiştirebiliriz” diyen Kalben; turne yolculukları, konserler, uçaklar, oteller ve karantina sürecinde evinde çektiği görüntüleri harmanlayarak bir anlamda kişisel müzisyenlik serüvenini belgeliyor.

Müziğine ve işine bağlılığının altını çizen, özlediğimiz konser atmosferini hatırlatan klip, Kalben ve ekibinin yaptığı çekimlerin Doruk Kaya tarafından kurgulanmasıyla ortaya çıkmış. Garaj Müzik ve Apple Music ortaklığıyla yayımlanan “Amerika var, Avrupa var” klibi, an itibarıyla yalnızca Apple Music üzerinden izlenebiliyor. Şarkıyı Shazamlayanları ise Kalben’in hazırladığı özel bir video bekliyor. “Amerika var, Avrupa var” klibini buradan izleyebilirsiniz.

Kalben, klibin kendisi için ne ifade ettiğini de şu sözlerle özetliyor:

“Bugüne kadar stüdyolarda, önceden planlanmış, büyük bütçeli ve sanatsal işler üretirken elimden kaçan bir özgürlüğün hikâyesini sonunda kendi zamanımda ve rahat bir üslupla var etmiş olduğuma seviniyorum. Süreçte 8mm bana en yardımcı olan uygulamalardan biri oldu. iPhone 11’in renk skalası ve dokusal estetiği öyle etkili ki makyajsız da bu kadar güzel hissedebildiğimi görmek harika. Maceralarda yanımızda olan, bizi konserlerde ve yollarda yalnız bırakmayan tüm güzel insanlara özlem giderme hediyemiz ‘Avrupa Var Amerika Var’.”


Yükleniyor...