Karadağ’da dört günlük eklektik bir festival: Southern Soul Festival

Bu sene yedinci kez düzenlenecek Southern Soul Festival, Karadağ’da düzenlenen ve geniş programında soul’dan house’a, funk’tan dünya müziklerine uzanan bir seçkiye yer veren bir festival. Akdeniz kıyısındaki 3000 metrekarelik bir plajda gerçekleşen festivalin bu yılki tarihleri 26 Haziran – 1Temmuz olarak belirlenmiş.

Southern Soul ekibi “Sizi kaliteli müzik ve kumdan kalelerle şımartacağız” sözleriyle festivalcileri organizasyonlarına davet ediyor. Peki bu yıl festivalin kadrosunda kimler var?

Canlı performanslarıyla Copacabana Beach’te sahne alacak isimler arasında Bant Mag. ekibinin de canlı performansını izlemek için sabırsızca beklediği Nu Guinea Full Live Band var. Ekibin afrobeat efsanesi Tony Allen’a saygı duruşu olarak hazırladığı The Tony Allen Experiments ve 2018 çıkışlı Nuova Napoli albümleri, sizi ne denli ciddi bir dans maratonunun beklediğine dair ipuçları taşıyor. Yine son birkaç yılda Avrupa’daki birçok önemli festivalde boy göstermiş Hollanda çıkışlı ve cumbia’ya gönül vermiş The Mauskovic Dance Band de festivalin öne çıkan grupları arasında. İngiltere’nin yeni nesil caz sahnesinin dikkat çekici ekiplerinden Nubiyan Twist de yüksek enerjili groove’larıyla Southern Soul Festival programında. 1969’da yayınlanan ve cazı Hint etkileşimleriyle harmanlayan Indo Jazz akımının önemli dönüm noktalarından biri olan John Mayer’s Indo-Jazz Fusion albümünü canlı çalmak üzere kurulan Mayer’s Indo-Jazz Fusion Band de mutlaka bir kenara not edilmeli!

Festivalin geniş DJ havuzunda ise Kyoto Jazz Massive kurucularından Shuya Okino, Ladies on Records oluşumuyla Türkiye’de de önemli arşiv çalışmaları yapan Kornelia Binicewicz, arkaoda Berlin ekibinden eklektik DJ setleriyle tanınan Ozan Maral, New York’taki Superior Elevation plak dükkânının sahibi ve Beats In Space etiketiyle yayınlar yapmış disko ve boogie uzmanı Tom Noble, setlerinde dinleyenleri her zaman şaşırtacak keşiflik parçalara yer veren Alman plak koleksiyoneri Delfonic ve çok daha fazlası bulunuyor.

Festivalin tüm programını incelemek için buraya tıklamanız yeterli.

Peki bu sene Southern Soul Festival’a gitmeye kalkmak ne kadar tutar?

Festivalin gerçekleşeceği tarihlerde İstanbul-Podgorica arası uçuşlar, an itibariyle 1.285-1.770 TL civarında değişiyor. Southern Soul Festival’ın kombine biletleri de şu anda erken dönem fiyatlarıyla 673 TL’ye geliyor. Bu arada hatırlatmakta fayda var, yarın bantmag.com üzerinden soracağımız ödüllü soruya yanıt veren beş kişinin Southern Soul Festival’a davetiye kazanma şansı var. Siteyi ve sosyal medya hesaplarımızı takipte kalın!

Southern Soul Festival’da çalacak DJ’ler ve festivalin kurucuları, 30 Mart Cumartesi akşamı Bant Mag. Havuz / Bina kabinini ele geçiriyor. Southern Soul Festival – İstanbul Take Over etkinliğinin detayları için sizi buraya alalım.