Karantina günlerinde bir soygun hikâyesi: “Locked Down”

The Bourne Identity, Mr. & Mrs. Smith, Jumper filmleriyle bilinen Amerikalı yönetmen Doug Liman’ın HBO Max’te yayımlanacak Locked Down’undan ilk fragman geldi.

Başta Lockdown ismiyle duyurulan filmin başlığında küçük bir değişikliğe gidildi. Locked Down; sinopsisinde belirtilenin ötesinde aslen bir soygun anlatısı. Türe oldukça yatkın olan yönetmen bu sefer senaryoyu, Peaky Blinders ile dikkatleri üzerine çeken Steven Knight’a teslim etmiş.

Doug Liman, partnerlerin karantina atmosferinde yaşadığı iniş çıkışlı ilişkiyi öne çıkaran ve nihayetinde yolun sonunu bir soyguna bağlayan bir yapımla karşımızda. Fragmanın ilk yarısı, özdeşim kurmakta hiç zorluk yaşamayacağınız belli karantina imajlarını (Zoom toplantısından maskelere) arka arkaya dizerken; ikinci yarısı fona “Feeling Good”u koyarak, giderek temposunu artıran bir polisiyeye dönüşüyor.

Başrolleri paylaşan Anne Hathaway ve Chiwetel Ejiofor’a Lucy Boynton, Stephen James Merchant, Ben Kingsley gibi isimler eşlik etmekte. Locked Down, 14 Ocak’ta HBO Max’te prömiyerini yapacak.

Yazı: Melike Karabaş