“Karasakal” Taika Waititi açık denizlerde

Açık denizlerdeki maceralara atılmaya hazırsak, yeni dizi Our Flag Means Death, bu baharda Taika Waititi ve David Jenkins önderliğinde HBO Max istikametinde başlıyor. Yeni Zelandalı sinemacının oyuncu, yönetmen ve yapımcı kadrosunda yer aldığı Our Flag Means Death’ten ilk fragman yayımlandı.

Tanıtımda Rhys Darby, korsan olmak için ayrıcalıklı hayatını terk eden şımarık aristokrat Steve Bonnet rolünde karşımıza çıkıyor. Waititi’nin hayat verdiği Karasakal da dâhil olmak üzere, envai çeşit karakterle yolu kesişen, deneyimsiz bir korsan belli ki. Darby ve Waititi daha önce Flight of the Conchords, Hunt for the Wilderpeople, What We Do in the Shadows gibi farklı projelerde birlikte çalışmıştı. Tanıtımda ayrıca Leslie Jones, Fred Armisen, Kristian Nairn ve Nathan Foad gibi tanıdık yüzleri de görmek mümkün.

Stede Bonnet kimdir?

Dizinin de esin kaynağı olan Stede Bonnet, Barbados’ta iyi eğitimli ve zengin bir toprak sahibi olarak yaşarken, hiç açık deniz tecrübesi olmamasına rağmen çocuklarını terk edip korsan olma macerasına atılan tarihi bir kişilik. Gemileri çalan korsanların aksine Bonnet, mürettebatıyla birlikte İntikam adında bir gemi inşaa etti. Korsanlık kariyerinin bir noktasında, Karayipler’de terör estirmek için kötü şöhretli Karasakal ile birlik olan Bonnet, aldığı yenilgilerden sonra, eski ortağını intikam için kovalayıp durmuştu.

Taika Waititi’nin gelecek projeleri

Üretkenliğiyle gündemimizden düşmeyen Taika Waititi, “Şimdiye kadar yaptığım en çılgın film” dediği yeni Thor filmi Love And Thunder’ı Temmuz 2022’de yayımlamayı planlıyor. Iain Morris ile birlikte Samoa Milli Futbol takımını 2014 FIFA Dünya Kupası elemesine götürme çabalarını konu alan Next Goal Wins‘in yöneten ve senaristliğini üstlenen Waititi, geçtiğimiz yıl çizgi roman The Incal‘ın uzun metraj uyarlamasını için çalışmalara başladığını açıklamıştı. Ne zaman ve nasıl bir şekilde karşılaşacağımızı bilemediğimiz bir Star Wars filmi de Waititi tarafından yazılıp yönetilmeyi bekliyor. Waititi’nin kalabalık takviminde ayrıca Akira, Tower of Terror, Time Bandits ve We’re Wolves var.

Yazı: Yiğitcan Genç