Kendine Has sunar: Kasım'da İki Gün (2. gün)

Kadıköy Kadife Sokak’ta Kendine Has’ın desteğiyle iki günlük bir kasım buluşması yaklaşıyor, heyecanlıyız! Bant Mag., arkaoda ve Bina’nın hem geçmişte düzenlenen hem de bugün hâlâ devam eden kimi favori etkinliklerini, set menü hâlinde programında bir araya getiren Kendine Has sunar: Kasım’da İki Gün, 18-19 Kasım tarihlerinde düzenlenecek. İkinci gün programının detaylarına yakından bakalım. 

Bahçede Pazar 14.00

KASIM’DA İKİ GÜN’ün ikinci gün programı, öğlen saatlerinde arkaoda’da başlıyor. Farklı disiplinlerden tasarımcılar, plakçılar ve dahasıyla arkaoda bahçesi bir pazara dönüşecek. Katılımcılar şöyle: Abwoy, Glennis, Koi Vintage, Mo Seramik, Let’s Design, Jiragon, Rat, İrem Çetinor, Bad Babe Club, Onagöre, Tolgahan Bayhan, Zoltan Recoeds, Cünort Records, Liliya Macrame 

Duyduk Doymadık: Ras Memo ve Jamaika mutfağı 15.00 

Coğrafya, müzik ve mutfağı beraber ele alan Duyduk Doymadık serisi, bu kez rotayı Jamaika’ya kırıyor. Pikapların başında reggae ve dub seçkisiyle Ras Memo; Bomonti  Filtresiz Buğday eşliğinde tabaklarda Jamaika mutfağından lezzetler!

Kulaktan Kulağa: Lolina (UK) 20.00 

Bant Mag.’ın 2006’da start verdiği Kulaktan Kulağa serisiyle arkaoda, hâlâ aklımızdan çıkmayan onlarca konsere ev sahipliği yaptı. Moon Duo, Masaki Batoh, Scout Niblett, Jamie Stewart, Carla Bozulich ve nice ismin sahne aldığı seri, uzun bir aranın ardından KASIM’DA İKİ GÜN ile geri dönüyor. Bu kez, eylül ayında Relaxin Records etiketiyle dört şarkılık Face the Music EP’sini yayımlayan Londra’da yerleşik müzisyen ve prodüktör Lolina sahnede olacak. Daha önceleri Inga Copeland adıyla üreten Lolina, herhangi bir janr ya da stille tarif etmenin mümkün olmadığı lo-fi ses işçiliğiyle tanınıyor. Kendisi 2011’de, Dean Blunt ortaklığı Hype Williams ile  Kulaktan Kulağa’nın konuğu olmuştu. 

Bilet: 80 TL

Takeover: Wiseslang 21.00 

Katlar arası bir deneyim için, bu gece Bina’nın anahtarını İstanbul merkezli kreatif ajans Wiseslang’e teslim ediyoruz. Bant Mag. Havuz’da Gülinler’in konseriyle başlayacak Takeover, sonrasında alt katta Wiseslang kataloğunda yer alan müzisyen, prodüktör ve DJ’lerin peşi sıra kabine geçeceği bir partiyle devam edecek. 

Konser: Gülinler (Ücretsiz, kapasite 50 kişiyle sınırlı, erken gelmekte fayda var)
DJ set: Karakter, Omçe, Aslan, PB, Fecese

DJ Set + MC: Golem & Rinxlaya & 3pillie 21.15 

Kendine Has sunar: KASIM’DA İKİ GÜN finalinde uzun yıllardır sürdürdüğü drum’n bass misyonerliğini sürdüren Golem (Kaan Akay) ve yerli hip hop sahnesinin kabına sığmayan iki heyecan verici MC’si Rinxlaya ve 3pillie, arkaoda kabininde tozu dumana katacak. 

Kendine Has sunar: Kasım’da İki Gün tüm program için buraya tıklamanız yeterli.