Kendine Has sunar: Kasım’da İki Gün

Kadıköy Kadife Sokak’ta Kendine Has’ın desteğiyle iki günlük bir kasım buluşması yaklaşıyor, heyecanlıyız! Bant Mag., arkaoda ve Bina’nın hem geçmişte düzenlenen hem de bugün hâlâ devam eden kimi favori etkinliklerini, set menü hâlinde programında bir araya getiren Kendine Has sunar: Kasım’da İki Gün, 18-19 Kasım tarihlerinde düzenlenecek.

kasım'da iki gün

Konserler, DJ setler, söyleşiler, tadımlar, tasarım pazarı ve nicesiyle dolup taşan programın detayları şöyle:

18 Kasım Cuma

20.00 Beni Bu Şarkılar Mahvetti: Özgür Mumcu – Seda Erciyes
21.00 Beni Bu Sahneler Mahvetti: Berrak Tüzünataç – Kaan Müjdeci

Bina’nın en üst katında konumlanan Bant Mag. Havuz’un sevilen buluşmalarından Beni Bu Şarkılar Mahvetti’de konuklarımızdan onları “mahvetmiş”, gönüllerine damga vurmuş şarkılara dair hikâyelerini dinliyoruz. Bu sefer yanımıza Kutsal Motor ekibini de alarak formatı biraz büküyor; mahveden şarkıların yanı sıra mahveden sahnelere de kafa uzatıyoruz. 

Katılım ücretsiz, kapasite 50 kişiyle sınırlı.

22.00 DJ Banyosu

İlk kez Aralık 2021’de düzenlenen DJ Banyosu, hem arkaoda hem Bina kabinlerinde seçkilerinden heyecan duyduğumuz DJ’ler rehberliğinde türler, sesler, estetikler arasında zigzaglar çizerek hep birlikte dans etmeye çağırıyor. Program epey kabarık, üstelik her DJ iki mekânda birden çalacak! Hem bir parti, hem bir maraton anlayacağınız…

DJ Banyosu
BLOSS (Age Reform & Jtamul)
Cicexcocux
Fosil
Grup Ses/Obookubo
İz

Y.Unan

19 Kasım Cumartesi

14.00 Bahçede Pazar

KASIM’DA İKİ GÜN’ün ikinci gün programı, öğlen saatlerinde arkaoda’da başlıyor. Farklı disiplinlerden tasarımcılar, plakçılar ve dahasıyla arkaoda bahçesi bir pazara dönüşecek. 

15.00 Duyduk Doymadık: Ras Memo ve Jamaika mutfağı 

Coğrafya, müzik ve mutfağı beraber ele alan Duyduk Doymadık serisi, bu kez rotayı Jamaika’ya kırıyor. Pikapların başında reggae ve dub seçkisiyle Ras Memo; Bomonti  Filtresiz Buğday eşliğinde tabaklarda Jamaika mutfağından lezzetler!

20.00 Kulaktan Kulağa: Lolina (UK)

Bant Mag.’ın 2006’da start verdiği Kulaktan Kulağa serisiyle arkaoda, hâlâ aklımızdan çıkmayan onlarca konsere ev sahipliği yaptı. Moon Duo, Masaki Batoh, Scout Niblett, Jamie Stewart, Carla Bozulich ve nice ismin sahne aldığı seri, uzun bir aranın ardından KASIM’DA İKİ GÜN ile geri dönüyor. Bu kez, eylül ayında Relaxin Records etiketiyle dört şarkılık Face the Music EP’sini yayımlayan Londra’da yerleşik müzisyen ve prodüktör Lolina sahnede olacak. Daha önceleri Inga Copeland adıyla üreten Lolina, herhangi bir janr ya da stille tarif etmenin mümkün olmadığı lo-fi ses işçiliğiyle tanınıyor. Kendisi 2011’de, Dean Blunt ortaklığı Hype Williams ile  Kulaktan Kulağa’nın konuğu olmuştu. 

Bilet: 80 TL

21.00 Takeover: Wiseslang

Katlar arası bir deneyim için, bu gece Bina’nın anahtarını İstanbul merkezli kreatif ajans Wiseslang’e teslim ediyoruz. Bant Mag. Havuz’da Gülinler’in konseriyle başlayacak Takeover, sonrasında alt katta Wiseslang kataloğunda yer alan müzisyen, prodüktör ve DJ’lerin peşi sıra kabine geçeceği bir partiyle devam edecek. 

Konser: Gülinler
DJ set: Karakter, Omçe, Aslan, PB, Feces
e

Ücretsiz, kapasite 50 kişiyle sınırlı.

21.15 DJ Set + MC: Golem & Rinxlaya & 3pillie

Kendine Has sunar: KASIM’DA İKİ GÜN finalinde uzun yıllardır sürdürdüğü drum’n bass misyonerliğini sürdüren Golem (Kaan Akay) ve yerli hip hop sahnesinin kabına sığmayan iki heyecan verici MC’si Rinxlaya ve 3pillie, arkaoda kabininde tozu dumana katacak. 

Google Takvime Ekle

Bina

Adres:
Caferağa Mahallesi, Kadife Sk. No:26, 34710 Kadıköy
İstanbul
Türkiye
Telefon:
+902163308466
Web Sitesi:
https://www.instagram.com/bina.moda/

Arka Oda

Adres:
Caferağa, Kadife Sk. No:18/A, 34710 Kadıköy
İstanbul
Türkiye
Telefon:
+902164180277
Web Sitesi:
https://www.arkaoda.com