Kate Winslet, British Independent Film Awards'ta Variety'nin özel ödülünü alacak

6 Aralık gecesi gerçekleşecek British Independent Film Awards’ta, köklü Amerikan sinema dergisi Variety’nin özel ödülünü Kate Winslet alacak!

Törende her yıl İngiltere çıkışlı bir yönetmen, oyuncu ya da senariste verilen The Variety Award, bundan önce Benedict Cumberbatch, Helen Mirren ve Daniel Craig gibi isimler tarafından kazanılmıştı. Ödülün bu yılki sahibinin Kate Winslet olacağını açıklayan derginin editörlerinden Steven Gaydos, Winslet’in yirmi yılı aşkın kariyeri boyunca her zaman yeni meydan okumalarla karşılaştığını ve zorlayıcı rollerle seyircilerin karşısına çıktığını hatırlattı.

11 Aralık’ta Türkiye’de vizyona girecek olan Steve Jobs‘ta canlandırdığı Joanna Hoffmann karakteriyle şimdiden bu yılki birçok ödül töreninde en kuvvetli adaylar arasında gösterilen Kate Winslet da ödül hakkında açıklamalarda bulundu. Söz konusu ödülün kendisi için büyük bir gurur olduğunu vurgulayan Winslet, özellikle İngiliz sinemacılar için böylesine prestijli olan bir ödülü kazanmış olmak ve birçok önemli sanatçıyla birlikte anılacak olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Kate Winslet’in rol aldığı son film olan Danny Boyle’un yönettiği Steve Jobs‘un fragmanını aşağıda görebilirsiniz. BIFA’nın diğer dallarındaki adaylar 3 Kasım’da açıklanacak.