Keanu Reeves ve Jonah Hill bir kara komedide buluşuyor

Yazı: Kiraz Mısırlıoğlu

Oyunculuğun yanı sıra yönetmenlik kariyerine de devam eden Jonah Hill için sıradaki durak, Keanu Reeves ve Apple Studios ortaklığında gerçekleşecek Outcome adlı bir film. 

Outcome’da yönetmen, senarist ve oyuncu olarak yer alan Jonah Hill’e yazı masasında Ezra Woods, kamera önünde ise Keanu Reeves eşlik ediyor. Kara komedi türünde olacağı söylenen filmde Reeves, geçmişinden gelen gizemli bir video klip ile karşı karşıya kaldıktan sonra uzun bir ruhsal yolculuğa çıkan hasarlı Hollywood yıldızı Reef’i canlandırıyor.

Jonah Hill bir yandan da başka bir Apple Original işi olan ve Martin Scorsese tarafından yönetilecek Grateful Dead biyografisi için çalışmakta; filmde Jerry Garcia’ya hayat verecek. Ayrıca yakın zamanda Netflix’te yayımlanan You People‘da ortak yazar ve başrol oyuncusu olarak bulunmuştu. Reeves’i ise önümüzdeki yıllarda John Wick serisinin sonuncusu olması planlanan Ballerina adlı spin-off’ta göreceğiz. 

Jonah Hill’in yönetmenlik serüvenine hızlı bir bakış

Moneyball ve The Wolf of Wall Street filmleriyle En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Oscar’a aday olanJonah Hill yönetmenliğe, 2018’de çektiği ilk uzun metrajı Mid90s  ile adım atmıştı.  Geçtiğimiz yıl ise terapisti Dr. Phil Stutz’ın hayatı ve çalışma metotlarına yer veren Netflix belgeseli Stutz için yeniden yönetmen koltuğuna oturmuştu. Jonah Hill ve terapistinin; oyuncunun akıl sağlığı, hayalindeki işi kâbusa dönüştüren bir film tanıtımı yüzünden giderek şiddetlenen panik atakları gibi pek çok konuya değindikleri bu yapımı henüz izlemediyseniz, Zelal Buldan’ın “Elde kâğıt kalem, not alarak: Stutz üzerine” başlıklı değerlendirmesine göz atabilirsiniz.