Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss, “The Matrix” evrenine dönüyor

Çekimlerine önümüzdeki yıl başlanacak yeni The Matrix filmiyle ilgili heyecan verici gelişmeler var. Serinin başrol oyuncuları Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss da Neo ve Trinity olarak geri dönüyor.

Söz konusu filmle ilgili ilk söylentiler, orijinal filmlerde Keanu Reeves’in dublörü olan John Wick 3 yönetmeni Chad Stahelski’den gelmişti. Zak Penn’in yazacağı senaryoyla başrolünde Michael B. Jordan’ı izleyeceğimiz bir The Matrix filmi olacağı haberleri de geçtiğimiz haftalarda gündemdeydi. 

The Hollywood Reporter’ın haberine göre dördüncü filmin senaryosu Lana Wachowski tarafından yazılıyor. Yönetmen koltuğu da Lana Wachowski’ye emanet. Bu projede Lilly Wachowski olmadan çalışacak olan yönetmen, The Hollywood Reporter’a yaptığı açıklamalarda kardeşiyle birlikte 20 yıl önce keşfettikleri bu evrenin, gerçeklikle çok daha ilgili bir hale geldiğini söyledi. Serinin baş karakterlerinin yeniden hayatına dönüyor olduğu için duyduğu heyecanı dile getiren Wachowski, filmin prodüksiyonunu Avustralyalı yapımcı Grant Hill’le birlikte üstlenecek.

2019’a damga vuran Keanu Reeves, kariyerinin en görkemli rolüne uzun bir aranın ardından geri dönecek. Son yıllarda Jessica Jones ve Wisting gibi dizilerde izlediğimiz Carrie Anne-Moss da kült mertebesine erişmiş Trinity karakterini yeniden canlandıracak. Filmde Michael B. Jordan’ın nasıl bir karakterle rol alacağı henüz bilinmiyor.