“Cyberpunk 2077” hazırlıklarında her şey yolunda

Video oyun dünyasında birkaç yıllık bekleyiş eylülde sona eriyor. CD Projekt Red’in yeni oyunu Cyberpunk 2077, şimdiye dek yayımlanan onlarca tadımlık video ile birçok oyun tutkununun ağzını sulandırmayı başardı. Şimdiye dek yayın tarihi birkaç kez ertelenen oyunun geliştirici ekibi, paylaştığı son güncellemede her şeyin yolunda gittiğini ve oyunun nihai çıkış tarihiyle ilgili bir değişiklik olmadığını duyurdu.

Aslen 2019’da yayımlanması planlanan oyun, yaratıcı ekibin içine sinen evreni tam olarak kurgulayabilmesi amacıyla 2020 ilkbaharına ertelenmişti. Bu tarih daha sonra 17 Eylül olarak güncellenmiş, sabırsızca bu distopyaya dalmak için bekleyen gamerlar bir kez daha hayal kırıklığına uğramıştı. Her ertelemeyle birlikte neyle karşılaşacağımıza dair beklentilerin de giderek arttığını söylemek mümkün.

“Geleceğin en tehlikeli mega şehri” olarak tanımlanan Night City’de geçecek oyunun hazırlıklarında son aşamaya geldiğini belirten Polonya merkezli CD Projekt Red, bu duyuruyu detaylandırmasa da tahminler oyun akışındaki son bugların giderilmeye çalışıldığı yönünde. 11 Haziran akşamı gerçekleşecek bir çevrimiçi buluşmayla Night City’ye dair detayları paylaşmaya hazırlanan ekibin, “Night City Wire” isimli etkinlikte oyuna dair en kapsamlı bakışı sunması bekleniyor.

Bu arada CD Projekt Red’in tüm bu ertelemelere rağmen, en kazançlı yılını geride bıraktığını da ekleyelim. Dark Horse ortaklığıyla hazırlanan The Witcher serisinin 50 milyondan fazla kopya satması, ekibi Ubisoft’u geride bırakarak “Avrupa’nın en büyük oyun şirketi” haline getirdi. Oyundaki karakterlerden birini Keanu Reeves’in canlandırdığını; Run The Jewels, Grimes, Refused ve Nina Kraviz gibi isimlerin müziklerini hazırladığını düşününce Cyberpunk 2077 ile bu başarının katlanması yüksek ihtimal. Oyunun ön siparişi için buraya tıklayabilirsiniz.