Activision Blizzard Studios, "Call Of Duty" filmi için yönetmen adayını buldu: Stefano Sollima

Dünya genelinde 250 milyondan fazla satışa ulaşan ünlü video oyunu serisi Call Of Duty‘nin bir süredir beklenen sinema uyarlaması için somut adımlar atılıyor. Oyunun yaratıcısı olan Activision Blizzard’ın yapımını üstlendiği filmin yönetmen koltuğu için ilk aday, Sicario 2: Soldado filminin yönetmeni Stefano Sollima.

Söz konusu seçimle ilgili söylentiler hızla yayılsa da Activision Blizzard tarafından henüz resmi bir açıklama gelmedi. Ünlü oyun şirketi 2015 yılında Activision Blizzard Studios’u kurmuş ve ilki 2018 yılında yayınlanacak bir Call Of Duty sinematik evreni vaadinde bulunmuştu. An itibariyle söz konusu serinin ilk filminin bu yıl bitmeden vizyona girmesini hayal etmek güç.

Stefano Sollima’nın yönetmenliğini üstleneceği konuşulan ilk Call Of Duty filminin senaryosu da Kieran Fitzgerald tarafından yazıldı. Daha önce Snowden filminin senaristi olarak karşımıza çıkan Fitzgerald, Netflix’in mini serilerinden Wormwood‘un da senaristlerinden biri. Daha önce çeşitli fan yapımı kısa film uyarlamaları çekilen Call Of Duty‘nin ilk uzun metraj uyarlaması için somut detayların önümüzdeki haftalarda paylaşılması bekleniyor.