Kenan Ece ve Ecem Uzun başrollü Sınırlar, 27 Kasım’da prömiyer yapıyor

Amerikalı yazar David Mamet’in kaleme aldığı meşhur tiyatro oyunu Oleanna, Kayhan Berkin rejisiyle Sınırlar adıyla sahneye taşınıyor. Başrollerini Kenan Ece ve Ecem Uzun ikilisinin paylaştığı oyun; 27 Kasım’da Alan Kadıköy’de, 29 Kasım’da Fişekhane’de izlenebilir.

Orijinali ilk kez 1992’de sahnelenen Oleanna, iki yıl sonra yine David Mamet yönetmenliğinde beyazperdeye uyarlanmış ve başrollerinde William H. Macy ile Debra Eisenstadt’ı buluşturmuştu. Yıllar içinde Londra’dan Tel Aviv’e pek çok şehirdeki tiyatro toplulukları tarafından uyarlanan Oleanna, Cansu Kurgun ve Kayhan Berkin çevirisiyle Türkiye’ye adapte edilmiş.

Otorite, hiyerarşi, statü gibi kavramları sorgulayan Sınırlar’ın sinopsisi ve künyesi hemen aşağıda.

“Üniversitede profesörlüğe atanmak üzere olan Can’ın dersinde başarısız olan Ecrin, yardım istemek için gittiği öğretmeninin odasından çıktıktan sonra Can hakkında yazdığı cinsel taciz şikayet dilekçesini atama komisyonuna iletir. Bu dilekçe sonrasında profesörlük atamasının gerçekleşemeyeceğini bilen Can, dilekçeyi geri çekmesi konusunda ikna etmek için Ecrin’i tekrar odasına çağırır. İkili; politik doğruculuk, güç, ayrıcalık ve iletişimsizlik gibi kavramları merkezinde barındıran duygusal ve fiziksel yıkımla sonuçlanan bir görüşme geçirirler.”

Yazan: David Mamet
Çeviren: Cansu Kurgun & Kayhan Berkin
Uyarlayan & Yöneten: Kayhan Berkin
Yapım: Versus Tiyatro & 484 Urban Garden
Uygulayıcı Yapımcı: Elif Özge Maltepe
Dekor Tasarım: Merve Yörük
Işık Tasarım: Ayşe Sedef Ayter
Reji Asistanları: Alessa Dilara Demircan, Şevval Öztay, Sercan Şekerci
Prova mekân sponsoru: Müfit Aytekin Atölye