Kendine Has Demonation Festivali No:8, 5-6-7 Ocak'ta dört farklı mekanda!

Bağımsız müziğin rehber festivali Kendine Has Demonation Festivali, sekizinci yılını kutluyor! Bant Mag. organizasyonuyla 5-6-7 Ocak 2018 düzenlenecek olan festival, geçtiğimiz yıl olduğu gibi yine üç gün boyunca Anadolu ve Avrupa yakasındaki dört farklı mekanda ambient’tan synth pop’a, hip hop’tan stoner rock’a uzanan geniş bir skalada müzisyen ve grubu ağırlayacak.

25075091_1738688979497035_2901409599451698459_o

Festivalin açılışı 5 Ocak Cuma akşamı Arkaoda’daki performanslarla gerçekleşecek. Geçtiğimiz aylarda Hush Hush Records etiketiyle A Quiet Mind Awaits isimli albümünü yayınlayan İstanbullu prodüktör Badmixday, karanlık ve deneysel çalışmalarıyla tanınan  Pullahs’la birlikte Robo Geisha ve Eylül Deniz Keleş’in taptaze projesi Kill Some Men, festivalin açılışını yapacak.

6 Ocak Cumartesi günü Babylon’a taşınacak olan Kendine Has Demonation Festivali, beş konserle devam edecek. Lara Di Lara ve Levni’nin 90’lar trip hop’una selam duran projesi Alike Places, Ankara çıkışlı tam gaz rock’n roll grubu Al’York, festivalin bu yılki onur konuğu olan kim ki o, yüksek enerjili canlı performansıyla Ankaralı Aga Bando ve yılın en etkileyici albümlerinden birine imza atan Doğukan Acar’ın sonik detaylarla dolu projesi Fluctuosa, Babylon sahnesindeki isimler olacak. Ayrıca aynı gün Babylon’da, Bant Mag. illüstratörlerinin festival için hazırladığı posterlerden oluşan sergi de görücüye çıkacak.

Festivalin üçüncü ve son gününde rota bir kez daha Kadıköy’e dönecek ve ilk performans Bant Mag. Havuz / Bina’da gerçekleşecek. Son dönemdeki dikkat çekici Awesome Tapes From Turkey projesinden özel bir dinletiyle Grup Ses, Bant Mag. Havuz’da sahne alacak. Festivalin kapanış performansları için KargART sahnesinde ise stoner ve psikedelik rock esintileriyle Congulus ve üretimlerinde endüstriyel bir yaklaşım benimseyen Affet Robot yer alacak.

Etkinliğin Facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.