Bir Kerem Ayan ve Ümit Ünal ortaklığı: Oregon

İstanbul Film Festivali Direktörü Kerem Ayan, her öğle yemeği vaktinde aynı restoranı tercih eden bir karakteri odağına aldığı, Serkan Keskin ve Serdar Orçin başrollü kısa film Kılçık’ı 2015’te hayata geçirmişti. Yedi yılın ardından, bu kez bir Ümit Ünal senaryosunu çekeceği ilk uzun metrajı için yeniden sete giriyor Kerem Ayan. Filmin ismi Oregon.

Son olarak Aşk, Büyü vs.’yi önümüze getiren Ümit Ünal, uzun yıllar sonra senaryosunu başka bir yönetmene emanet ediyor. Projenin “kıskandığı bir oyuncu kadrosuyla” hayata geçeceğini söylemiş paylaşımında. Oldukça kalabalık ve iddialı bir ekibi izleyeceğimiz söylenen Oregon’un başrollerini, Netflix’te yayımlanacak Aaahh Belinda uyarlamasında da yer alan Serkan Çayoğlu ve 56. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödüllü Aslı İnandık paylaşacak. Ayrıca, ünlü bir oyuncuya hayat verecek Nejat İşler’in de kadroda yer alacağı biliniyor.

Bodrum’da takı işi yapan Hakan (Çayoğlu) ve Gaye (İnandık) çiftini merkeze alacak Oregon, bir dönem projesi olacak. 1985 yılı mesken tutulacak ve anlatı tek bir gün üzerinden inşa edilecek. Hakkında bildiklerimiz şimdilik bu kadarla sınırlı olan projenin ön prodüksiyon aşamasında sona gelinmiş ve ekip hâlihazırda mekân arayışına başlamış. Prodüksiyon takvimi ve vizyon için hedeflenen tarih ise henüz belirsizliğini koruyor.