Kevin Smith’in anime “He-Man” serisi yakında Netflix’te

Clerks, Chasing Amy ve Jay and Silent Bob gibi harikalarıyla gönlümüzde özel bir yer edinen Kevin Smith, Netflix’te yayınlanacak bir He-Man anime serisi hazırlığında.Masters of the Universe: Revelation ismini taşıyacak seri, 1980’lerde yayınlanan ve Mattel oyuncaklarının dünya çapında fenomenleşmesini sağlayan çizgi dizinin olay örgüsünde çözülmemiş kimi detaylara yoğunlaşacak. Anime serisi hakkında açıklamalarda bulunan Smith, “Çocukken görmek istediğiniz Masters of the Universe hikâyesi” sözleriyle her zamanki gibi iddialı yorumlarda bulundu. Mattel TV ve Netflix yapımcılarının bu projede kendisine tüm Universe sırları için güvenmesinin kendisi için çok önemli olduğunu dile getiren Smith, animasyon klasiğinin belki de He-Man ve Skeletor arasındaki final savaşını anlatmak için sabırsızlandığını sözlerine ekledi.

He-Man: Eternity Wars yazarı ve Mattel yapımcılarından Rob David de projenin yaratıcı ekibinde yer alacak. Masters of the Universe: Revelation’lla ilgili konuşan David, He-Man hayranlarının uzun yıllardır yeni maceraları beklediğini ve Kevin Smith’in de bir Masters süperfanı olması itibariyle bu iş için en doğru isim olduğunu belirtti.

Kevin Smith severleri bu sıralar epey heyecanlandıran birçok proje var. Jay and Silent Bob’u geri döndüren Smith, meşhur duvar yazısından ilham alan bir korku antolojisi olan Killroy Was Here, bir Jaws parodisi olacak Moose Jaws ve New York’taki gizli bir grup medyumu araştıran iki dedektifi konu edecek dizi Sam and Twitch’le karşımıza çıkacak.