Kim Gordon, Bill Nace ve Aaron Dilloway’in hipnoz gücü kuvvetli

Kim Gordon ve Bill Nace ikilisinin güç birliği Body/Head, eski Wolf Eyes üyesi Aaron Dilloway ile ortaklaşa yeni bir albüm duyurdu. Body/Dilloway/Head adını taşıyan albüm Three Lobed Recordings etiketiyle 19 Kasım’da yayımlanacak.

Three Lobed’un 20. yıl dönümü serisine bir ekleme olarak kurgulanan Body/Dilloway/Head, ikilinin 2018 yılında çıkmış olan albümü The Switch‘ten bu yana ilk projesi.

Body/Dilloway/Head hipnozuna merhaba deyin

3 parçalık albüm, birbiri üstüne işlenmiş gitar cümleleri, bozuk bant döngüleri ve vokallerin genişlettiği ses manzaralarının yükseltici bir bütünü. Albümün gerçeküstü ses skalasına örnek olarak ilk tekli “Goin’ Down”a kulak verebilirsiniz.

Dilloway’in alışık olduğumuz deneysel ritmik döngüleri, Nace ve Gordon’ın gitarlarıyla nabzınıza eklemleniyor. Duruyormuş gibi görünürken hareket eden, çizgi içine alamadığınız, elinizden kayıp giden sesler sizi tekrar içine çekmek için seslenip göz kırpıyor ve her seferinde o tarafa doğru bakıyorsunuz. Nerede başladığını ve bittiğini fark etmeden, sınırları aşan etkisi altında kalmamak imkânsız. Body/Dilloway/Head’in karşı koyması zor bir hipnoz gücü var. 

Kim Gordon, Body/Head’de en sevdiği şeylerden birinin her an ne olacağına dair yaşadığı heyecan yaşatan, sürekli devam eden özgürlük alanı olduğundan ve bunun pek çok sürprizi beraberinde getirdiğinden bahsediyor. Dilloway ile bu kaydı yapmanın, her zaman hayran olduğu biriyle başka bir bilinmezlik alanına doğru bir kontrolden çıkma deneyimi sunduğu görüşünde.

Aaron Dilloway en son temmuz ayında Lucrecia Dalt ile Lucy & Aaron adlı ortak albümü yayımlamıştı. Bu albümün yaratım süreicnin hayatının en ilham verici dönemlerinden biri olduğunu söyleyen Dilloway, çok şey öğrendiğinin ve birçok psikolojik engeli aşmasına yardımcı olduğunun altını çiziyor.

Yazı: Seda Karakaş

Yükleniyor...