Kim Gordon ve Carrie Brownstein’dan “No Icon” sohbeti

Sonic Youth’un Kim Gordon’u, “Kişisel olarak düzenlenmiş bir koleksiyon defteri” olarak özetlediği üçüncü kitabı No Icon’ı geçtiğimiz günlerde yayımladı. No Icon, Gordon’un kişisel fotoğrafları, dergi ve gazete küpürleri, moda makaleleri, reklam kampanyaları, şarkı sözleri, yazıları, sanat çalışmaları ve özel eşyaları üzerinden sanatçının bir jenerasyona nasıl bir rol model olduğunu anlatıyor. 

Kitabın önsözünü kaleme alan isim ise Sleater-Kinney’den tanıdığımız Carrie Brownstein’dan başkası değil.  Bu heyecan verici kesişme için meraklananlara güzel bir haber daha var. Gordon’un California’daki gençlik yıllarından New York sahnesine yolculuğuna dair izleri takip eden No Icon için çevrimiçi bir etkinlik düzenleniyor. Carrie Brownstein ile Gordon’un kitabı tartışacağı oturuma Portland’ın ünlü bağımsız yayınevi Powell’s ev sahipliği yapıyor.

Sadece yaptıkları müzikle değil, hayatı yaşama biçimleriyle de tüm kadınlara ilham olan bu iki ikonun kitap üzerine yapacağı sohbetin biletleri satışta. Etkinlik Türkiye saatiyle 13 Kasım saat 03.00’da Zoom üzerinden takip edilebilir.

İkili, Kim Gordon’un önceki kitabı Girl In A Band’in tanıtımları kapsamında yine bir söyleşi için bir araya gelmişti.

Yazı: Asena Büyük