Kim Gordon’ın yeni sergisi İrlanda’da açıldı

Sonic Youth’un kurucu üyelerinden müzisyen, sanatçı ve moda tasarımcısı Kim Gordon, She Bites Her Tinder Mind adlı sergisiyle IMMA’ya (Irish Museum of Modern Art) konuk oluyor.

İsmini Lesboslu Antik Yunan şairi Sappho’nun bir nesirinden alan sergi, sanatçının eski ve güncel işlerini bir araya getiriyor. Gordon’ın son zamanlarda yaptığı çizimlerine, seramik heykellerine, ışıltılı yerleştirmesine ve video projeksiyonuna yer veren She Bites Her Tinder Mind, aynı zamanda Gordon’ın noise gruplarının ismini yansıttığı Noise Painting ve kot mini eteklerini tuval olarak kullandığı From the Boyfriend resim serisinden eski işlerini de kapsayacak. Sergi, Gordon’ın galeri alanlarını “evleştirmeye” çalıştığı ve sergi mekânlarının onun için nasıl alternatif bir AirBnb ve Homestay atmosferine dönüştüğünü keşfetmek üzerinde duracak.

“Noise Painting”

27 Temmuz’daki açılış gecesinde de Sonic Youth sonrası Bill Nace ile kurduğu noise grubu Body/Head ile de bir konser veren Kim Gordon, yeni sergisiyle 10 Kasım’a kadar IMMA’da olacak.

Yazı: Koray Soylu