King Gizzard & The Lizard Wizard yeni bir albüm yayınlıyor: "Flying Microtonal Banana"

Son yılların en üretken psikedelik rock gruplarından biri olan King Gizzard & The Lizard Wizard, dokuzuncu stüdyo albümünü yayınlamaya hazırlanıyor.  Flying Microtonal Banana  ismini taşıyacak olan albümden ilk single klibiyle birlikte yayınlandı.

Avustralyalı grup 2015 yılında neredeyse iki farklı grup tarafından kaydedilmiş iki albüm yayınladıktan sonra, 2016’nın en sürükleyici albümlerinden biri olan Nonagon Infinity ile karşımıza çıkmıştı. Albümün ardından uzun soluklu bir turneye çıkmasına rağmen hız kesmeyen King Gizzard & The Lizard Wizard, Flying Microtonal Banana isimli yeni albümünü 24 Şubat’ta yayınlayacak.

Grup üyelerinin yakın bir arkadaşının hazırladığı bir mikrotonal gitarın merkezinde olduğu albümde çeşitli parçalarda zurna da kullanılmış. Flying Microtonal Banana albümünden yayınlanan single “Rattlesnake” ismini taşıyor. Grubun görsel kimliğinden büyük oranda sorumlu olan Jason Galea’nın yönetmenliğini üstlendiği “Rattlesnake” klibini aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Grupla Bant Mag. No:49’da yer alan röportajımızı buradan okuyabilirsiniz.