King Gizzard & The Lizard Wizard’dan Avustralya’ya destek için konser albümleri

Avustralyalı psikedelik rock grubu King Gizzard & The Lizard Wizard, Avustralya’da devam eden orman yangınlarına karşı mücadeleye destek olmak için iki konser albümünü dijital olarak yayınladı.

Fishing for Fishies ve Infest The Rats’ Nest albümleriyle 2019’u epey aktif geçiren grup, Paris ve Adelaide şehirlerindeki konserlerinin kayıtlarını Bandcamp hesabından destek amaçlı paylaştı. Albümlerden elde edilecek tüm gelirin orman yangınlarıyla mücadeleye bağışlanacağı açıklandı. Bandcamp’in kendi payı yangınla mücadele kuruluşlarına, Live in Paris ‘19 albümünün geliri Wildlife Victoria kuruluşuna, Live in Adelaide ‘19 albümünün geliri ise Animals Australia kuruluşuna aktarılacak. Grup bu iki albüm için de her albümünde olduğu gibi fiyakalı kapaklar hazırlamış. Albümlere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Müzisyenlerin Avustralya’daki yangınlara karşı destek ve bağış çalışmaları artarak devam ediyor. Geçtiğimiz gün Elton John 1 milyon dolar, Metallica ise 750 bin dolar bağışlayacağını duyurmuştu. İklim krizinin geldiği noktayı en dramatik şekilde gösteren olaylardan biri olan Avustralya’daki yangınlarda şimdiye kadar en az 24 insan ve bir milyarın üzerinde hayvan hayatını kaybetti. Birçok canlı türünün yok olma tehdidiyle karşı karşıya kaldığı yangınlar için dünyanın dört bir yanından sanatçı ve sporcular seferber olup yardım kampanyaları başlattı.

Yazı: Bulut Çakmak