Kirk Hammett’ın film gibi şarkıları

2014 ve 2015’te Kirk Von Hammett’s Fear FestEvil başlıklı, korku edebiyatı ve sinemasına adanmış iki büyük çaplı etkinlik düzenleyen Metallica gitaristi Kirk Hammett, bu kez müzikal üretimleriyle korku salmak niyetinde. Hammett, korku temalı dört yeni şarkı üzerine çalışıyor.Metallica kadrosuna katıldığı 1983’ten bu yana çeşitli düetlerin dışında başka bir müzikal projeye imza atmayan Kirk Hammett, yeni parçalarının Metallica’dan bağımsız olarak değerlendirileceğini dile getirdi. Ekibin S&M2 performansı ve albümü için güçlerini birleştirdiği besteci Edwin Outwater’la çalıştıklarını duyuran Kirk Hammett, şu an miks aşamasında olan şarkılarının her birinin “film gibi” olduğunu dile getirdi. Belki yaklaşık 40 yılın ardından farklı doğrultu ve ortamda müzik üretiyor olmanın verdiği heyecandan, yeni şarkıları için oldukça iddialı bir açıklaması da var: “Kariyerimin en iyi şarkıları üzerine çalışıyorum.”

Kirk Hammett – Edwin Outwater ikilisi, bu parçalar için bir oda orkestrası ve kimi konuk müzisyenlerle kayıt sürecini bitirmiş. Şarkılardan ikisinin ismi “High Plains Drifter” ve “The Incantation” olacak. Şarkıların farklı hikâyeler anlattığını vurgulayan Hammett, bunların birer soundtrack olmadığını; başlı başına dört farklı film hissiyatında olduğunu belirtiyor. Henüz bu parçaları ne zaman dinleyeceğimiz belli değil.

Müzisyenin korku sinemasına duyduğu tutkunun ne boyutlarda olduğunu görmek için Sotheby’s tarafından hazırlanan ve çeşitli sergilerde boy göstermiş kişisel korku filmi objeleri koleksiyonuna odaklanan videoyu izlemeniz tavsiye edilir.