Kodi Smit-McPhee için sıradaki durak bir Alfonso Cuarón projesi

Çocuk yaşlarda başladığı kariyerine Viggo Mortensen başrollü The Road (2009), İsveç yapımı vampir filminin uyarlaması Let Me In (2010), gişe canavarı serinin ikinci halkası Dawn of the Planet of the Apes (2014) gibi yapımlar sığdıran Kodi Smit-McPhee, muhtemelen en çok son iki X-Men filminde canlandırdığı Kurt Wagner (namıdiğer Nightcrawler) karakteriyle tanınmakta. Bu senenin ödül sezonu favorisi The Power of the Dog ile kariyerinin ilk Oscar adaylığı elde eden Avustralyalı oyuncu, Jane Campion’ın ardından bir başka auteur isimle çalışmaya gün sayıyor: Alfonso Cuarón.

Roma’dan (2018) bu yana yönetmenliğe ara veren Cuarón’un ellerinden çıkacak Disclaimer’ın kadrosuna, Kodi Smit-McPhee’nin henüz detayları bilinmeyen bir karakterle dâhil edildiği ortaya çıktı. Deadline, düşünülen bir başka ismin de Sacha Baron Cohen olduğunu söylüyor. Bir Apple TV+ projesi olacak Disclaimer, Meksika asıllı yönetmenin ellerinden çıkacak üçüncü dizi projesi. Pilot bölümü için yönetmen koltuğuna geçtiği ve ömrü bir sezon süren Believe’in yanı sıra kariyerinin başlarında Hora marcada isimli bir antoloji serisinde çalışmıştı.

Disclaimer, Renee Knight’ın aynı adlı romanından uyarlanacak; saygı duyulan kurumların gizli ihlallerini ortaya çıkarmak amacıyla çalışmalar yürüten Catherine Ravenscroft’u odak belleyecek. Bahsi geçen gazeticiye, yönetmenle ilk kez çalışacak olan Cate Blanchett hayat veriyor. Catherine, Kevin Kline’ın canlandırdığı karakter tarafından yazılan bir romanı başucunda görmesiyle, sadece kendisine ait olduğunu düşündüğü karanlık bir sırrın peşinden gidecek.

Alfonso Cuarón – Apple TV+ ortaklığı

Alfonso Cuarón yeni projeler hazırlamak üzere 2019’da Apple TV+ ile el sıkışmış, yapılan beş yıllık anlaşma platform için büyük bir kazanç olarak görülmüştü. Yayımlanacak ilk yapım olacak Disclaimer, Cuarón’un kariyerinde tüm bölümlerini yazıp yönettiği tek dizi aynı zamanda. Şu an prodüksiyon aşamasında olan, Ethan Hawke ve Ewan McGregor başrollü Apple orijinal filmi Raymond And Rayde ise yapımcı olarak görev alıyor.

Cuarón’un prodüksiyon şirketi Esperanto Filmoj ile Anonymous Content yapımında hazırlanan Disclaimer, yetenekli görüntü yönetmenlerini bünyesinde toplamasıyla da heyecanımızı pekiştiriyor. Apple, kendisinin uzun süredir birlikte çalıştığı Emmanuel Lubezki ile yeniden bir araya geleceğini müjdeledi. Gravity’deki çalışmalarını Akademi ödülü ile taçlandıran ikiliye, Amélie ve Inside Llewyn Davis gibi işleriyle tanıdığımız, bir başka efsane görüntü yönetmeni Bruno Delbonnel eşlik edecek.

Disclaimer’ın yayın tarihi henüz bilinmiyor.