Köpeklerin baş kahramanı olduğu korku hikâyesi “Stray Dogs”dan ilk görüntüler

Tony Fleecs ve Trish Forstner’ın Image Comics için hazırladığı mini çizgi roman serisi Stray Dogs, köpeklerin baş kahramanı olduğu bir korku hikâyesi. Basın bültenlerinde “Kuzuların Sessizliği ve Leydi ile Sokak Köpeği’nin karışımı” olarak tanıtılan seriden ilk görüntüler paylaşıldı.Henüz piyasaya çıkmasına aylar kala film hakları Paramount Pictures tarafından alınan seri, baş kahramanlarından biri köpek olan aksiyon komedi filmi Game Night’ın senaristi Mark Perez’e teslim edilmiş. 

İlk macerası 17 Şubat’ta yayımlanacak Stray Dogs, beş bölümden oluşacak. Köpeklerle dolu bir eve yerleştirilen Sophie isimli küçük köpek baş karakterimiz. Sophie bu evdeki köpeklerin hiç birini tanımamakta. Üstüne üstlük trajik bir olay yaşadığını anımsıyor ama tam olarak başına neler geldiğini hatırlayamıyor. Seslendirme sanatçıları ve ilk kitaptan çizimlerle hazırlanan fragmandan anladığımız kadarıyla, önceki sahibinin yaşadığı birtakım korku dolu olayların aydınlanmasına Sophie’nin gözlerinden tanıklık edeceğiz. Disney ve animasyon dünyasının efsanelerinden Don Bluth’u akıllara getiren sevimli çizgilerine rağmen oldukça gergin bir atmosfer vaat ediyor Stray Dogs.

Beş kitaplık serinin her bölümü için, bir kült korku filmine selam duracak alternatif kapak tasarımı da hazırlanacak. İlk bölümün alternatif kapağı da Kuzuların Sessizliği afişine benzer şekilde hazırlanmış.

Image Comics’in paylaştığı orijinal kapak ve sayfa tasarımlarını da aşağıda görebilirsiniz.