Berkun Oya’dan Kuvvetli Bir Alkış, ufukta göründü

Hazırlayan: Eylül Ege

Netflix, yeni mini dizisi Kuvvetli Bir Alkış’tan kısa bir tanıtım videosu paylaştı. Yazarlık ve yönetmenliğini, platformla daha önce Bir Başkadır ve Cici için de çalışan Berkun Oya’nın; yapımını ise Krek Film’in üstlendiği serinin başrollerinde Aslıhan Gürbüz, Fatih Artman ve Cihat Süvarioğlu yer alıyor.

Kuvvetli Bir Alkış, bir çekirdek ailenin oluşumunu ve on yıllara yayılan yolculuğunu, aile fertlerinin birbirleriyle ve onları çevreleyen toplumla çatışmalarını konu ediyor. Alışılmış çekirdek aile tanımının tüm gerekliliklerini tamamlayarak mutlu sona ulaşmış gibi görünen Zeynep (Aslıhan Gürbüz) ve Mehmet (Fatih Artman) çifti ile portakalda vitamin olduğu zamanlara güçlü bir özlemle bağlı olan, varoluşun doğasını sorgulayan çocukları Metin (Cihat Süvarioğlu)’in öyküsü bu. 

Sıra dışı bir mizahla çarpıcı bir gerçeklik sunan dizinin ilk resmî klibinde, içe dönük bir çocuk olan Metin’in ilkokul yıllarına rastlayan bir veli toplantısına şahit oluyoruz. Matematik öğretmeni rolünde, tıpkı kaleme aldığı Masum’da olduğu gibi yeniden kamera karşısına geçen Berkun Oya’yı izliyoruz. Dahası için merakla 29 Şubat’ı bekliyoruz.