Beklenen Ladytron albümüne doğru ikinci durak

Son olarak 20 yaşına giren Light & Magic albümü için nostalji yaptıran bir reissue ile karşımıza çıkan İngiltere electro-pop sahnesinin köklü grubu Ladytron, yeni yılı yeni bir albümle karşılayacak. Dörtlünün Time’s Arrow adını verdiği yeni koleksiyonundan bir tadımlık daha paylaşıldı.


Geçtiğimiz ay dinlediğimiz ilk tekli “City of Angels”ı takip eden “Misery Remember Me” için yoldaki albüme ilham veren genel temayı yansıtan bir şarkı yorumu yapmış Ladytron. Bahsettikleri tema, geleceğin distopyayı alt edeceğine yönelik beslenen umut. “Şimdiyi benimsemeli ama rüyalar kurmak için kendimize izin vermeliyiz” diyorlar basın açıklamasında. Dramatik synth melodileri ve düşsel (hatta sanki Elizabeth Fraser söylesin diye yazılmış gibi) vokalleriyle tüyleri diken diken eden bir şarkı “Misery Remember Me”. 

2021’de zamansız Ladytron hitlerinden “Seventeen”, sürpriz bir şekilde TikTok’ta viral olmuş ve grubu yeni bir jenerasyonla tanıştırmıştı. Stranger Things – Kate Bush denklemine benzer bir şekilde; son yıllarda pek de aktif olmayan Liverpool çıkışlı grup, şarkıyı yazıp kaydettiği yıllarda doğan dinleyicilerle bir bağ kurmuş oldu. Bakalım bu viral rüzgârı yeni albümü nasıl etkileyecek.

Cooking Vinyl etiketiyle yayımlanacak yeni Ladytron albümü Time’s Arrow’un şarkı listesi ve kapak görseli aşağıda görülebilir. 

1- City of Angels
2- Faces
3- Misery Remember Me
4- Flight From Angkor
5- We Never Went Away
6- The Night
7- The Dreamers
8- Sargasso Sea
9- California
10- Time’s Arrow