Langırta gönül verenlerin belgeseli: “Foosballers”

Genellikle hakkı yenip basit bir oyun olarak görülen langırtın profesyonel ve tutkulu yönüne ışık tutan Foosballers belgeselinden fragman yayınlandı. 

Foosballers, 70’lerden günümüze hâlâ langırt oynayan oyunculardan seçilen altı kişilik kadroyla, bu sporun tarihine dalış yapıyor. Bir spor olarak langırtın zengin ve bilinmeyen yönlerini gün yüzüne çıkaracak belgeselde, langırtı bir hayat biçimi olarak benimsemiş bu en iyi altı oyuncuyu, Tornado Dünya Şampiyonası’na hazırlanırken takip edeceğiz. 

Cascia Films ve Pull Shot Productions iş birliğiyle hazırlanan bu ilgi çekici belgesel, prömiyerini Florida Film Festivali’nde yapmıştı. F Is for Family’nin yazarlarından Joe Heslinga tarafından yönetilen Foosballers, Kicking + Screening Soccer Film Festivali’nde en iyi film dalında Altın Düdük ödülü, Arizona Underground Film Festivali’nde En İyi Belgesel, Sidewalk Film Festivali’nde İzleyici ödülü, Tulsa Amerikan Film Festivali’nde En İyi Yönetmen ödülü ve DTLA Film Festivali’nde En İyi Belgesel Kurgusu ödülünün sahibi oldu.

Foosballers, 11 Şubat’ta ABD’de belirli sinema salonlarında gösterime girmesinin ardından 13 Şubat’ta çeşitli streaming servislerinde yayınlayacak. 

Yazı: Mine Metin