LANSMAN: Aylin Kutku - Ruby Heart

Görsel sanatçı Aylin Kutku’nun, üretimini Elifsu Dağdeviren ile birlikte yürüttüğü stop motion kısa filmi Ruby Heart, 21 Mart’ta Bant Mag. Havuz / Bina’da. Gösterimi, Aylin Kutku ile soru-cevap seansı ve Granul ile Semi’in giriş kattaki DJ seti takip edecek.

Müziğine Luca Fritz, Denzi ve Anılar’ın destek verdiği, color işlemlerini Elif Tekneci’nin üstlendiği Ruby Heart, hayatı boyunca yalnız kalmış ve tek başına güçlü olamayacağı düşüncesiyle çevresindeki herkese yardım etmenin doğru olduğuna inanmış; ışığının değerini anlayamadan, kendini yavaş yavaş yok eden birinin hikâyesi. Bir gün kendi iç sesini dinliyor ve doğru yöne baktığını hissederek yola koyuluyor Ruby.

Dahasını Aylin Kutku’dan dinleyelim:

“Filmimizde, içimizdeki pes etme duygusunu yok etmeye çalışan bir Ruby görüyoruz. Projeyi hazırlarken, bana ne olursa olsun devam etmem gerektiğini, kim ne derse desin bunu yapmam gerektiğini hep Ruby’nin kalbi söylemiş oldu ve sonunda buraya kadar geldik. Yolculuğa Ruby gibi yalnız başladım ama süreç ilerlerken, çokça destek gördüm. Dekorların her bir parçasında son bir senenin tüm anıları benim için birleşti. Hangi sahnede hangi dönemimde olduğumu, hangisinde yıldığımı, hangisinde mutlu olduğumu ve hangisinde pes edip yapmadığımı hatırlıyorum. Filmin akışında bunları görebiliyorum. Stop motion dünyasına bir anımı ve izimi bırakıyor olmak çok mutlu ve heyecanlandırıcı bir şey çünkü bunun devamı da gelecek.”

Etkinlik ücretsiz.
Kapı açılış: 20.30
Gösterim: 21.00
DJ Set: 21.30

Google Takvime Ekle

Bina

Adres:
Caferağa Mahallesi, Kadife Sk. No:26, 34710 Kadıköy
İstanbul
Türkiye
Telefon:
+902163308466
Web Sitesi:
https://www.instagram.com/bina.moda/