Le Guess Who? televizyonundan 3 günlük heyecan verici program: “ON/OFF”

Hollanda’nın Utrecht şehrinde her yıl kasım ayında düzenlenen Le Guess Who? Festivali, bu yıl gerçekleşmesi planlanan 14. buluşmasını 2021’e ertelemişti. Festival ekibi fiziksel etkinliğin yerine çevrimiçi bir televizyon yayını yapacak. Festivali tanıyanların aşina olduğu gibi, Le Guess Who?’nun farklı kültürleri buluşturma misyonuyla örtüşen bir program bizi bekliyor.ON/OFF başlıklı etkinlik iki koldan ilerleyecek. Fiziksel ortamda hayat bulacak OFF programı, Utrecht’te Hollandalı müzisyenlerin sergileyeceği canlı performanslardan oluşuyor. 13-15 Kasım tarihlerinde 3 gün yayın yapacak çevrimiçi televizyonu kapsayan ON’da ise heyecan verici içerikler tüm dünyadan katılımcıların erişimine açılacak. 

ON programında neler var?

Her yıl programını konuk küratörler eşliğinde oluşturan Le Guess Who?, bu yaklaşımı televizyon içeriklerine de taşımış. Matana Roberts, John Dwyer (Oh Sees), Phil Elverum (Mount Eerie), Lucrecia Dalt ve The Bug’ın belgesel, film ve video seçkileri üç günlük akışa yayılacak. Ayrıca geçtiğimiz yıllarda festivalin ev sahipliğinde gerçekleşmiş Mary Margaret O’Hara, Sons of Kemet XL ve Circuit des Yeux Ensemble konserlerinin de tamamını izlemek mümkün olacak.

Le Guess Who?’nun dünyanın dört bir yanından farklı kişi ve oluşumlara yaptığı çağrıyla hayata geçen Reports from Other Continents programı da bu yayının merak uyandıran bölümlerinden biri. Nepal’den Meksika’ya, Kolombiya’dan Güney Afrika’ya dünyanın dört bir ucuna yayılan programda her ülkeye dair kültürel, sanatsal ve müzikal konulara değinen kısa belgeseller hazırlandı. Reports from Other Continents’ın Türkiye içeriği de Bant Mag.’dan. 

Tüm bunların yanı sıra sürpriz canlı yayınlar, röportajlar ve festivalin 13 yıllık geçmişini mercek altına alan bir belgesel de yayın takviminde yer alıyor. ON/OFF’a 13 Kasım itibariyle Le Guess Who?’nun web sitesi üzerinden ücretsiz olarak erişilebilecek.