Lena Waithe’in yeni korku antolojisi “Them”den fragman geldi bile

Amazon; Little Marvin’in yaratıcılığını, Lena Waithe’in yapımcılığı üstlendiği antoloji serisi Them’le ilgili sır perdesini nihayet araladı.

İlk sezonu “Covenant” olarak isimlendirilen dizi, 1950’li yılların Amerika’sına ışınlıyor. Los Angeles’a yeni taşınmış Siyah bir çift; Kuzey Carolina’nın beyazlarla dolu bir mahallesinde, kâbusları aratmayacak kötülüklere karşı âdeta savaş veriyor. Jordan Peele evreniyle güçlü bağlara işaret eden fragmanda, Us’ın yıldızlarından Shahadi Wright Joseph’i de görmekteyiz. Kadroda ayrıca Deborah Ayorinde, Ashley Thomas, Allison Pill, Melody Hurd ve Ryan Kwanten var.

Waithe’in kariyerinde yeni bir eşik

Aktivist kimliğinin yanı sıra, Master of None ve yaratıcısı olduğu The Chi gibi dizilerle tanınan Lena Waithe birkaç yıldır proje üzerinde çalışıyor. Them, filmografisinde korku janrındaki ilk çalışma.

Geçtiğimiz yılın temmuz ayında verdiği bir röportajda Waithe, kariyerinin gelişimiyle ilgili şunları diyordu: “Sanatçının işi gelişmek, büyümek ve değişmektir. Yapmaya devam etmek istediğim şey bu. Daha önce yaptığım işe benzer bir şey yapıyorsam bu bir problemdir, daima gelişmeyi arzuluyorum.’’

Bizi koltuklara yapıştıracağını tahmin ettiğimiz dizi, 9 Nisan’dan itibaren Amazon kataloğunda yer alacak. İlk gösterim ise bu ay gerçekleşecek SXSW Film Festivali’nde.

Yazı: Banu Üsküdarlı