“The Marvelous Mrs. Maisel”ın üçüncü sezonu istatistiklerde zirvede

Nielsen’in SVOD İçerik Derecelendirme şirketi, Emmy’lerin favori yapımlarından The Marvelous Mrs. Maisel’in üçüncü sezonunun ilk hafta rating ölçümleri açıkladı.

Başrolünde Rachel Brosnahan’ı izlediğimiz Amazon Prime’ın dönem komedisinin üçüncü sezonu ilk haftadan önceki sezonu gölgede bıraktı. Nielsen’in ölçümlerine göre, 6 Aralık’ta yayınlanan üçüncü sezon ilk bölümü, ilk gününde tam tamına 2,13 milyon seyirciyle buluştu. İkinci sezonda bu istatistik 972 bin civarındaydı. İlk hafta sona erdiğinde, üçüncü sezon prömiyeri toplam 5,5 milyon izlenmeye ulaşmıştı. İlginç detaylardan bir diğeri de bunun ortalama 3,2 milyon Amazon Prime Video üyesine denk geliyor oluşu. Yine bir kıyaslama yapacak olursak, ikinci sezonda bu ortalama 2 milyon olarak belirlenmişti.

Bunun yanında Nielsen, 1950’ler Amerika’sında, tarihin ilk kadın stand-up komedyeninin hikâyesini anlatan bu sevimli dramedinin üçüncü sezon seyircilerinin yüzde 62’sini kadınların oluşturduğunu açıkladı. Geçen sezon yüzde 65 olarak ölçülen bu oran, azalma eğilimi gösterse de tüm Amazon orijinalleri için yüzde 52 olarak ölçülen kadın seyirci oranı göz önüne alındığında büyük bir paydayı oluşturuyor. 

Sonuçlara göre The Marvelous Mrs. Maisel, ikinci sezonunun günlük sayımı 2,06 milyon ölçülen bir diğer başarılı Amazon yapımı Jack Ryan’ı da geride bırakmış oldu.

Yazı: Mine Metin


Yükleniyor...