Los Angeleslı trombon virtüözü Ryan Porter’ın canlı performans enerjisini soluyun

Nick Cave’den Rihanna’ya, Stevie Wonder’dan Snoop Dogg’a birçok müzisyenle stüdyo ve sahnede iş birlikleri yapan, janr kalıplarını yok sayan West Coast Get Down kolektifinin kurucusu Los Angeleslı trombon virtüözü Ryan Porter, geçtiğimiz sonbaharda Paris’te gerçekleştirdiği konserinin kayıtlarını albümleştiriyor.

1981’den bu yana şehrin en önemli caz mekânlarının başında gelen New Morning’de 17 Ekim 2019’da sahne alan Ryan Porter ve West Coast Get Down ekibinin performansı, müzisyenin ilk iki solo albümündeki parçaların genişletilmiş versiyonlarından oluşuyor. Konsere Roy Hargrove’u anarak başlayan ve 2018’de hayatını kaybeden müzisyenin doğum gününün konserden bir gün önce olduğunu hatırlatan Porter, New Morning’in Hargrove’un en sevdiği konser salonlarından biri olduğunu söylüyor. Saygı duruşunu konsere bir Hargrove bestesi olan “Strasbourg / St. Denis” ile başlayan Ryan Porter’a sahnede eşlik eden müzisyenler Kamasi Washington, Miles Mosley, Brandon Coleman, Jumaane Smith ve Tony Austin gibi yeni nesil cazın aranan figürleri.

Alpha Pup Records’ın caz albümleri yayımladığı alt etiketi World Galaxy’den çıkacak Live in Paris New Morning, 81 dakika uzunluğunda bir konser albümü. 12 Haziran’da albümle buluşmadan önce ekibin bu konserdeki “The Mesosphere” performansını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.