Madonna – Diablo Cody ortaklığının detayları belli oldu

Geçen ay Madonna, Diablo Cody’le bir senaryo üzerinde işbirliği yaptıklarını açıklamış ve uzun bir aranın ardından sinema dünyasına döneceğinin sinyallerini vermişti. İkili herhangi bir ayrıntı vermeyeceklerini söylüyordu ama sessizlik bozuldu. Projenin Madonna’nın kariyeri ve erkek egemen bir dünyada hayatta kalmaya çalışma mücadelesi hakkında bir biyografi olduğu doğrulandı.

Cody ve Madonna yaptıkları Instagram canlı yayınında (tamamını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz) filmdeki konu başlıklarından bazıları hakkında da konuştu. Anlaşılan Madonna’nın New York’ta geçirdiği ilk yıllar da filmin bir parçası olacak. 1978’de cebinde 35 dolarla buraya taşınması, hızla büyüyen kariyerinin başlangıç noktası 1990 tarihli hiti “Vogue”a da ilham kaynağı olmuştu. Madonna o zamanları “Dürüst olmak gerekirse, hayatımın en iyi zamanlarından ve en kötü zamanlarından biri” diye anıyor. “Umarım benim için her yönden ne kadar heyecan verici bir dönem olduğunu betimleyebilirim.”

Film ayrıca Andrew Lloyd Webber’in yönettiği Evita’daki Altın Küreli performansını da kapsayacak. Madonna, filmin çekimleri sırasında kovulacağından endişelenerek birkaç sinir krizi geçirdiğini de söylüyor. Bununla beraber yıldızın Andy Warhol, Keith Haring ve Jean-Michel Basquiat ve Martin Burgoyne hakkında konuşacağını da öğrenmiş bulunuyoruz.

Yeni biyografi için planlanmış bir çıkış tarihi yok, ancak Cody ve Madonna senaryonun 107 sayfasını çoktan yazdıklarını söylüyor. Oyuncu kadrosuna gelince, Emmy ödüllü Ozark yıldızı Julia Garner söylentiler arasında. Çok iyi bir seçim!

Yazı: Bensu Arslan

Yükleniyor...