Madonna’ya “God Control” parçası hakkında suçlama

Madonna 2019 çıkışlı son albümü Madame X’te yer alan “God Control” parçası için şarkı yazarına kredi vermemekle ve ödeme yapmamakla suçlanıyor.

Yakın geçmişte dağılan Fischerspooner ikilisinden Casey Spooner’ın Instagram üzerinden yaptığı açıklamada, kendisinin 2017’de prodüktör Mirwais ile beraber, Mirwais’in albümünde yer alması için “God Control” parçası üzerinde çalıştıklarını, ancak bu projenin rafa kaldırıldığını söylüyor. Daha sonra bu parçanın kendisine haber verilmeden Madame X albümünde yer aldığını fark eden Spooner, parçanın yıllar önce kaydedilen demo versiyonunu da yayınladı. Demo versiyon ile Madonna parçasının aynı melodilere ve sözlere sahip olduğu da dikkat çekiyor.

View this post on Instagram

my demo GOD CONTROL

A post shared by Casey Spooner (@caseyspooner) on

Konuyla ilgili kendisine önce 10bin, daha sonra ise gelecekteki kullanım ve satış telifleri için 25bin euro teklif edildiğini, ancak bu ödemelerin henüz yapılmadığını belirten Spooner;  ayrıca esas talebinin turne gelirlerinin %1’i olduğunu söylüyor ve ekliyor: “Arttık yetti. Ne kredi ne de ödeme aldım… Sen [Madonna] sahnelerde fink atarken ben Berlin’de beş parasız yaşamaya devam ediyorum. Albüm satışlarında para yok. Bu kadar net. Madonna için bile. Beni korkutmaya çalışıyorlar. Devlerle savaşmak zor.”

Madonna bu suçlamalarla ilgili henüz bir yorumda bulunmadı. Madame X albümünde yer alan ve Amerika’daki silahlanma kanunlarıyla ilgili sözlere sahip “God Control” parçası ise Orlando’nun LGBTİ+ kulübü Pulse’da gerçekleşen silahlı saldırıya benzer bir saldırıyı betimleyen videosuyla dikkat ve tepki çekmişti.