Make Mama Proud’dan bir intikam şarkısı: “Filthy Lexi”

“Burning Witches”  teklisi ve grupla aynı adı taşıyan Make Mama Proud albümü ile çalma listelerimizde kendine hemen yer bulan stoner rock sahnesinin canlı isimlerinden MMP, 22 Şubat’ta yayınladıkları ikinci tekli “Filthy Lexi” ile macerasına emin adımlarla devam ediyor. Önceki üretimlerinden aşina olduğumuz kurgu temalı şarkılara bir yenisini ekleyen grup, bu kez Lexi adlı bir seks işçisinin ölümü sonrası hayalete dönüşerek zamanında kendisine yüz vermeyen erkeklerden intikam alışını anlatıyor. Teklinin kapağında da gördüğümüz Lexi, önceki albümlere de imzasını atmış Brockkaw’ın eseri.

Erhan Kabakçı’nın Jamsession Stüdyoları’nda davul, Deniz Yurtdaş’ın Dizzy Sound Stüdyoları’nda da vokal, bas ve elektro gitar kayıtlarının gerçekleştirilmesinin ardından sürpriz dokunuş Mika Tarsia’dan gelmiş. Zamanında David Bowie, Madonna, Stevie Wonder gibi pek çok Grammy ödüllü sanatçı ile çalışan Philly Sound’un kurucusu, Philadephia Sigma Sound’un sahibi Mika Tarsia, şarkının mastering’inde karşımıza çıkıyor.

Lexi’nin hayaletinin intikamını tam da 13. Cuma’da deneyimlemek isteyenler için Make Mama Proud’un sahneyi GodBud ve Strider gibi gruplarla paylaşacağı konserin, 13 Mart’ta Karga’da gerçekleşeceğini hatırlatalım.

Yazı: Şevin Bozhan