Mamut Art Project bağımsız sanatçıların başvurularını bekliyor

Dokuz senedir bağımsız üretimleri bünyesine dâhil ederek farklı disiplinlerden sanatçıları destekleyen Mamut Art Project, 2021 edisyonu için başvurularını açtı. 

Mamut Art Project, geçtiğimiz yıl ilk kez çevrimiçi ortamda gerçekleşmişti. Bu sene 400’den fazla bağımsız sanatçının, izleyici ve sanat profesyonelleri ile ortak bir alanda buluşturulması hedefleniyor. Başvurular için son tarih 2 Mayıs 2021.

Mamut Art Project’in 2021 jürisi de belli oldu. Küratör, sanat tarihçisi ve yazar Necmi Sönmez, sanatçı Hale Tenger, İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı ve İç Mimarlık Bölüm Başkanı Can Altay, sanat danışmanı Melis Terzioğlu ve Pilot Galeri kurucusu Azra Tüzünoğlu; bu seneki Mamut Art Project jürisi.

Ayrıca bu sene Türkiye’nin türlü noktalarından genç sanatçıların portfolyolarını tartışıp farklı fikirler edinebileceği, Mamut Portfolyo Günleri de düzenlenecek. Kariyerinin henüz başında olan sanatçılar için anlamlı olabilecek bu buluşma da çevrimiçi düzenlenecek.  

Başvurular hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşılabilir; Mamut Art Project etkinliklerinden haberdar olmak için Instagram ve Twitter hesaplarını takip edebilirsiniz.  

Yazı: Kerem Eyüboğlu
Fotoğraf: Emir Uzun

Yükleniyor...