Marilyn Manson, “American Gods”ın üçüncü sezonunda

Kült Neil Gaiman romanı American Gods’ın dizi uyarlamasının üçüncü sezon çekimleri 20 Eylül’de başlıyor. Starz’da yayınlanan dizinin oyuncu kadrosuna Marilyn Manson da katıldı. Tam da kendisine yakışacak bir rolle…

2020, Manson’ı birçok iddialı televizyon yapımında izleyeceğimiz bir yıl olacak. Paolo Sorrentino’nun The Young Pope’unun devamı niteliğindeki The New Pope’da John Malkovich ve Jude Law’la kamera karşısına geçen Marilyn Manson, CBS’in yeni fantastik dizisi The Stand’in de oyuncu kadrosunda. 

Müzisyenin Neil Gaiman imzalı fantastik evrende canlandıracağı karakter Johan Wengren ismini taşıyor. Bir Viking death metal grubu olan Blood Death’in solisti olan Wengren, dizide usta oyuncu Ian McShane’in canlandırdığı Mr. Wednesday’in yeni tanrılarla verdiği mücadelesinde güç kaynaklarından biri oluyor. Dizinin yeni sezonuyla birlikte yapımcı koltuğunu devralan Chic Eglee, Marilyn Manson’ın sanatının uzun yıllardır hayranı olduğunu ve üçüncü American Gods sezonunda birlikte çalışacakları için kendini şanslı gördüğünü söylüyor. Eglee, Manson’ın Odin’e hizmet eden karakteriyle rahatsız edici, orijinal ve eğlendirici bir perfromans sergileyeceğine inanıyor.

Neil Gaiman’ın da yaratıcı ekibinde bulunduğu dizinin üçüncü sezon çekimleri 2020’nin bahar aylarına dek sürecek. Starz henüz net bir yayın tarihi açıklamadı.