Mark Hamill, Disney’in “Star Wars” filmleriyle ilgili tutumundan rahatsız

Star Wars filmlerinin Luke Skywalker’ı Mark Hamill, Disney’in bu evrenden peşi sıra filmler yayınlamasıyla ilgili karışık hisler içinde.

CinemaBlend’e bir röportaj veren usta oyuncu, Disney yetkilileriyle konuştuğunu ve Star Wars filmleri arasındaki aralığın daralmasından duyduğu rahatsızlığı dile getirdiğini anlatıyor. Solo: A Star Wars Story filminin, The Last Jedi ’dan sadece beş ay sonra vizyona girecek olmasına anlam veremediğini ifade eden Hamill, bunun Disney’in bir yandan meşgul olduğu diğer filmler ve seriler sebebiyle takviminin dolu olmasına bağlıyor.

Hamill, yine de Star Wars evreninden bu kadar fazla filmin çıkıyor olmasının anlaşılır bir durum olduğunu ve söz konusu evrenin bu anlamda herhangi bir limitinin olmadığı düşündüğünü vurguluyor. Han Solo’nun karakter özelliklerinden yola çıkarak, Solo: A Star Wars filminin biraz daha komedi unsurları barındıracağını tahmin ettiğini söyleyen Hamill, bu tür farklı filmlerle Star Wars evreninden farklı tatlarda yapımların çıkacağı görüşünde. Üçlemelerden bağımsız olarak çekilen spin-off filmleri ve Jon Favreau’nun televizyon için hazırlayacağı Star Wars dizisini düşünecek olursak, önümüzde galaksinin farklı uçlarında geçecek uzun yıllar olduğunu tahmin etmek pek de güç değil.