Mark Ruffalo’nun “Parasite”ın HBO adaptasyonunda rol alacağı kesinleşti

Geçtiğimiz günlerde dört dalda Akademi Ödülleri’ni toplayan Parasite filminin HBO tarafından çekilecek dizi uyarlaması uzundur konuşuluyor. Yayılan haberlerden sonra hem HBO’nun hem de Bong Joon-Ho’nun Mark Ruffalo’yu istedikleri ortaya çıkmıştı. Bu haber kesinleşti. Ruffalo, Parasite’ın adaptasyonunda baba rolünde karşımıza çıkacak.

Ruffalo, bu gelişmeyi “Bong Joon-Ho’yu ve filmini seviyorum. Dizide baba rolünü canlandıracağım büyük olasılıkla doğru ama rollerin netleşmesi için senaryonun tamamlanmasını bekliyoruz.” şeklinde değerlendirdi.

Büyük ölçüde filmin esas alındığı ve hayata geçirilmesinde Adam McKay’in desteğine de ihtiyaç duyulduğu dizinin yapım sürecinde Joon-Ho’nun sıkıntısı yabancısı olduğu dizi ve televizyon sektörü. Bu konuda McKay’in desteği onun için vazgeçilmez.

Joon-Ho, filmde izlediğimiz her bir karakterin derinlemesine öykülerini ve filme ekleyemediği diğer fikirlerini de diziye dahil edeceğini söylemişti. Tüm bu gelişmeler, filmi izleyen ve hayran olan izleyici için gerçekten heyecan verici. Ruffalo en son 2019 yapımı Dark Waters filminde hem oyuncu hem yapımcı olarak karşımıza çıkmıştı.

Yazı: Işıl Saykan